Rozstaliście się, ale Ty nie potrafisz o tym związku zapomnieć. Marzysz, by było jak dawniej, gdy byliście razem! Są na to sposoby!

1. Nie zadręczaj telefonami, sms-ami!
Jeśli to Ty zostałeś porzucony, nie zadręczaj tej drugiej osoby ciągłymi telefonami, próbami rozmowy. Błaganiem nic nie zrobisz, upewnisz ją tylko w decyzji, którą podjęła! Nigdy pierwszy nie zagaduj, nie dzwoń, nie pisz na Gadu-Gadu. Daj sympatii szanse na złapanie dystansu do Waszej znajomości. Niech poczuje brak Twej bliskości, wtedy dopiero będzie miała szansę za Tobą zatęsknić!

2. Nie bądź zazdrosny
Nie ma nic gorszego, jak śledzenie, sprawdzanie i analizowanie poczynań byłej sympatii. A już wypytywanie Waszych wspólnych znajomych, czy i z kim się spotyka, jest wręcz zabronione! Albo próba rozmowy z nowym chłopakiem czy dziewczyną Twej sympatii… Odpuść to! Ośmieszysz się w oczach tego kogoś. A i ukochana osoba straci do Ciebie resztki zaufania, gdy zaczniesz się tak zachowywać.

3. Bądź miły, ale na dystans!
Mów miło „cześć”, „jak się masz”. Ładnie się uśmiechaj i tyle. Nie pokazuj, że boli Cię rozstanie. Twój dystans, ale pełen życzliwości, będzie intrygujący. Każdy, podświadomie, liczy na to, że osoba porzucona będzie walczyć, narzucać się etc. Brak takiego zachowania może spowodować, że sympatia zacznie na Ciebie zwracać uwagę. A już na pewno zastanowi ją Twój brak zaangażowania. Nie będzie miała się do czego przyczepić, bo niby przecież jesteś miły, tylko że… No właśnie, miałeś latać, wydzwaniać… A tu nic!

4. Kiedy ona da znak!
Jeśli będziesz stosować się do trzech powyższych punktów, jest bardzo prawdopodobne, że Twoja sympatia już wkrótce zaproponuje Ci spotkanie, a jeśli nawet nie wprost, to już na pewno zainicjuje jakąś imprezkę, na którą i Ty zostaniesz zaproszony. Nie wykręcaj się od takich okazji. Pójdź na nią. Podejdź do sympatii, przywitaj się, zacznij rozmowę od neutralnych tematów. Możecie pogadać o tym, co się u Was dzieje, ale bez natrętnego wypytywania. Absolutnie zakazane są wyrzuty w stylu: „Gdy się spotykaliśmy, to ty nie chciałaś się zapisać na kurs nurkowania, a tu proszę, będziesz nurkować…”, „Ściąłeś w końcu włosy? No tak, a ja nie mogłam się o to doprosić!”. Zadbaj o to, byście miło pogadali. Niech była sympatia myśli, jakimi w gruncie rzeczy jesteście fajnymi kumplami. Temat dotyczący Waszej przeszłości, rozstania musi wypłynąć od osoby, która zakończyła ten związek. Jeśli warunki nie będą sprzyjające do takiej poważnej rozmowy, umówcie się na spotkanie.

5. Proś o powrót tylko wtedy, gdy intuicja powie Ci „tak”!
Jeśli głos wewnętrzny szepnie Ci: to jest ten moment, powiedz szczerze swej sympatii o pragnieniu, tęsknocie. Poproś o drugą szansę. Ale tylko wtedy, gdy w oczach sympatii zobaczysz to tak charakterystyczne ciepełko.

6. Nie obrażaj się, gdy po raz drugi usłyszysz „nie”.
Bo i tak się zdarza! Nikogo do miłości nie zmusimy, zwłaszcza że bardzo wiele osób uważa, że „po raz drugi do tej samej rzeki to się nie wchodzi”. Być może coś w tym jest!