Wcześniej czy później i tak do tego musiało dojść. Poznanie rodziców, rodzeństwa tego jedynego, jedynej! Bardzo zależy Ci, by dobrze wypaść i nie strzelić gafy? To jest możliwe!

Uśmiech lekarstwem na tremę! Naprawdę! Nie denerwuj się. Pamiętaj, że rodzice Twojej sympatii to nie kosmici, ale ludzie! Uśmiechaj się do nich, ale nie nerwowo czy histerycznie, bo to może wywołać u nich niepokój co do stanu Twego umysłu. O rodzicach rozmawiałeś już nieraz, wiesz, jacy są, czym się interesują. Wiesz, czego się spodziewać i w tym jest Twoja siła!
Podstawowa zasada funkcjonowania w społeczeństwie brzmi „traktuj innych tak, jakbyś chciał, żeby inni traktowali ciebie”. Oznacza to, że lepiej nie być niegrzecznym, opryskliwym, sarkastycznym dla innych, a częściej używać takich słów jak: „proszę” i „dziękuję”.

Ważny jest wygląd

Choćbyś nie wiem jaki miał stosunek do kwestii ciuchowych, liczy się pierwsze wrażenie, a to niestety powstaje na podstawie naszego wyglądu! Jeśli jesteś facetem i masz długie włosy, nie musisz ich ścinać, ale powinieneś zadbać o to, by były one czyste. Umyj włosy, a najlepiej zwiąż je w kitkę. Jeśli jesteś dziewczyną i preferujesz odważne makijaże, to choć do tego masz absolutne prawo, na pierwszą wizytę w domu sympatii umaluj się subtelnie!

To, co na siebie włożysz, zależy od tego, jaki charakter ma to spotkanie. Czy to uroczysty obiad świąteczny, czy też latem grill na działce. Wiadomo, że oprawa świąteczna wymaga świątecznej kreacji. Tylko nie żadne tafty czy garnitury. Wystarczą ładne, czyste dżinsy, wyprasowana koszula, ładna bluzka, zrezygnuj jednak z głębokiego dekoltu, mini!
Najlepiej jednak będzie, gdy przed wizytą zapytasz sympatię, jak ubierają się rodzice, żeby nie było sytuacji, gdy Ty wystąpisz w stroju galowym, a gospodyni w sportowej bluzie!

Kwiatek czy bombonierka?

A może nic? No cóż, na pierwszą wizytę, zwłaszcza gdy jest zapowiedziana, warto coś przynieść ze sobą. Słodkiego! Polecamy bombonierki, czekoladki czy ptasie mleczko. Odradzamy – butelki wina, kosmetyki czy tzw. durnostrojki, czyli figurki, pluszaki. Jeśli jesteś chłopakiem, pomyśl o jakimś bukieciku kwiatków dla mamy dziewczyny. Spytaj tylko, jakie najbardziej lubi. A jeśli Twoja sympatia ma rodzeństwo, słodkości dla nich też będą mile widziane.

Kto kogo przedstawia?

Powinna zrobić to Twoja ukochana osoba, przedstawiając najpierw Ciebie swoim rodzicom, np. „Mamo, tato, to jest Patryk, mój chłopak”. Pierwsi rękę na powitanie wyciągną rodzice sympatii, jeżeli zechcą.

 

Rady:

Stop z czułościami!
Uwaga, na pierwszej wizycie w domu sympatii powstrzymaj się z nadmiernymi pieszczotami. Namiętne pocałunki, siadanie na kolanach najlepiej zostaw na inne okazje. Pomyśl o tym, jak będą czuć się rodzice, gdy Wy będziecie wciąż się do siebie kleić?

Lista tematów zakazanych:

  • polityka,
  • religia,
  • pieniądze (np. ile zarabiają Twoi rodzice),
  • ślub, wesele i ile chcielibyście mieć dzieci,
  • wspólny wyjazd pod namiot (na pierwszym spotkaniu).

Jeśli okaże się, że na jakiś temat nie zgadzasz się z rodzicami sympatii, nie staraj się za wszelką cenę przekonywać ich do swojego zdania. Uśmiechnij się i odpuść sobie.

Tylko nie do rana
Pamiętaj, że pierwsza wizyta nie powinna trwać dłużej niż dwie godziny. Nawet jeśli będzie superatmosfera, nie siedź do północy. Wychodząc z domu ukochanej osoby, podziękuj za miłe spotkanie!