Ferie trwają, okres imprezowy w pełni. Organizujesz balangi, sam na nich bywasz. Warto wiedzieć jak się na nich zachowywać!

1.
Nie próbuj zmuszać ludzi do robienia czegoś, na co nie mają ochoty. Dotyczy to w szczególności picia alkoholu, palenia papierosów czy uczestniczenia w różnych grach towarzyskich. Każdy ma prawo powiedzieć nie! To, co Tobie wydaje się zabawne, nie musi takim być dla kogoś innego.

2.
Nie krytykuj kolekcji płyt osoby, u której się bawisz. Każdy ma prawo mieć własny gust i dokonywać swojego wyboru!

3.
Bądź wstrzemięźliwy jeśli chodzi o jedzenie, ale też nie przesadzaj z nadmiernym odmawianiem, bo możesz urazić organizatora im­prezki. Jeśli przesadzisz z jedzeniem lub alkoholem, najprawdopodobniej skończysz wieczór, obejmując muszlę klozetową.

4.
Podczas imprezy zwykle rozmawia się, tańczy, śmieje, poznaje nowych ludzi, generalnie panuje atmosfera zabawy. Niedobrze jednak, gdy atmosferę tę buduje się na obśmiewaniu i poniżaniu innych uczestników imprezy. Takie zachowanie jest nie fair.

5.
Jeśli widzisz osoby siedzące samotnie w kącie, zbliż się do nich, zagadaj, a przekonasz się, że ludzie nieśmiali też są interesujący.

6.
Na imprezie nie wyrównuj rachunków ze swoimi wrogami! To nie jest dobry moment na awantury, kłótnie czy jakieś przepychanki. Przeciwnie, wszyscy, którzy rozbijają grupę i przeszkadzają w swobodnych kontaktach, są odbierani jako wyjątkowo toksyczni. Jeśli więc masz jakiś żal do kogoś, powiedz mu o tym przed imprezą lub po niej.

7.
Impreza się kończy ? Za­pro­ponuj więc gospodarzo­wi, że pomożesz mu w sprzątaniu. Pomóż mu umyć naczynia, ogarnąć chatę przed powrotem jego staruszków.

8.
Jeśli idziesz ze swoją miłością, nie przesadzaj z czułościami. Obściskiwanie się w tańcu, na sofie jest po prostu niesmaczne! No i jeszcze jedno, jeśli przyszedłeś na imprezę z jedną osobą, to z tą samą wychodź, nawet jeśli w oko wpadnie ktoś inny. Nie zostawiaj na lodzie swoich przyjaciół czy partnerów.

9.
Po imprezie zadzwoń do gospodarza imprezy następnego dnia i podziękuj my za mile spędzony czas. Jeśli Twoje zachowanie nie do końca było super, po prostu za nie przeproś.

10.
Nie przyprowadzaj do kogoś ludzi, którzy nie zostali zaproszeni, chyba że wyraził na to zgodę gospodarz! To nie najlepszy pomysł na urozmaicenie towarzystwa, zwłaszcza że za takich nieproszonych gości, to Ty ponosisz odpowiedzialność. A to może Cię sporo kosztować, wystarczy, że Twoja znajoma zniszczy jakąś rzecz, a Ty będziesz zmuszony za nią płacić.