Nie musisz jechać w góry, by ferie zimowe zaliczyć do udanych. Odpoczynek zorganizowany nie zagwarantuje superwrażeń. Twoja postawa może jednak zdziałać cuda. Trzymaj się tylko kilku zasad!

  • W ferie żadnego kucia! To nie jest czas na nadrabianie zaległości. Nawet jeśli jesteś maturzystą, pamiętaj, że egzamin dojrzałości jest dopiero za cztery miesiące! Zdążysz jeszcze ostro pozakuwać.
  • Ferie to Twój czas, więc to Ty decydujesz o tym, jak je spędzisz. Słuchaj własnego serca i tego, co spontan Ci podpowiada. Nie miej wyrzutów sumienia, gdy przez pierwsze dni ogarnie Cię błogie lenistwo! Spanie do południa, oglądanie bez końca filmów na DVD, wałęsanie w pidżamie do wieczora… Spoko,
  • Nie stać Cię na obóz zimowy? Odwiedź więc przyjaciół, którzy mieszkają w innej miejscowości niż Ty. Tylko wcześniej ich uprzedź, żebyś nie pocałował klamki.
  • Zorganizuj spotkanie z Waszą grupą internautów, może czas najwyższy, żeby zobaczyć, co za osóbki kryją się za tymi niekonwencjonalnymi nickami. Zadbaj jednak o bezpieczeństwo. Nie organizuj spotkania w wielkiej tajemnicy, ktoś z Twych najbliższych dorosłych powinien wiedzieć dokładnie, gdzie i kiedy będziesz się widzieć z tymi ludźmi!
  • Masz już dosyć ludzi z klasy, ale może tęsknisz za tymi z podstawówki, albo z liceum? Wejdź na nasza-klasa.pl i sprawdź czy jest ktoś z Twoich starych szkół. Skontaktuj się z kimś, kogo znałeś i lubiłeś. Spotkanie, pisanie maili może okazać się całkiem miłą podróżą do przeszłości!
  • Zajrzyj do najbliższego domu kultury. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile tam się dzieje, i to niekoniecznie dla przedszkolaków! Za darmo można zrobić fajne kursy, wziąć udział w atrakcyjnym konkursie i poznać znanych ludzi. W tym czasie, prężnie działające domy kultury zapewniają moc atrakcji, zapraszają znane i ciekawe osoby na spotkania z młodzieżą, organizują festiwale, przeglądy filmowe, teatralne.
  • Jeśli zaś jesteś typem naukowca, i zawsze i wszędzie, potrzebujesz coś odkrywać nowego, to może zapisz się na jakiś fajny kurs, komputerowy, prawo jazdy, intensywny językowy…
  • Zorientuj się czy organizacje wolontariackie w tym czasie nie przeprowadzają jakiś akcji. Zgłoś się i działaj. Fajnie jest bowiem się czuć komuś potrzebnym. Ponadto w ramach wolontariatu możesz gdzieś wyjechać, coś zobaczyć i przeżyć. Oferty znajdziesz na stronie wolontariat.pl