Zobaczyć świat – to marzenie wielu osób. Dziś wycieczki all-inclusive, pomimo że wciąż bardzo popularne, nie są już tak chętnie wybierane jak dawniej. Dziś liczy się wolność, a ludzie cenią sobie swój własny kąt. Połączenie wakacyjnego wyjazdu z miejscem do życia na stałe to nieruchomości w Hiszpanii, które cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Możliwości jest wiele i zarówno ludzie z mniej, jak i bardziej zasobnym portfelem znajdą coś dla siebie.

Jeżeli nie dysponuje się wystarczającą ilością gotówki, można taki apartament wynająć. Wtedy płacimy zazwyczaj kilkadziesiąt Euro za dobę, a w zamian możemy nacieszyć się posiadaniem apartamentu tylko dla siebie. Oczywiście taki luksus posiadać można tylko przez kilka dni, a wynajmowany apartament nie należy do nas, a do kogoś innego. Wiąże się to z koniecznością zachowania większej ostrożności, lecz żaden rozsądny urlopowicz nie powinien wyrządzić szkód w wynajmowanym przez siebie lokalu. Zaletą tego typu wynajmu jest duża elastyczność.

Nieruchomości w Hiszpanii możemy bowiem wynająć zarówno na kilka dni, jak i kilka tygodni a nawet miesięcy. Im dłuższy czas spędzimy w danym obiekcie, tym większą zniżkę możemy otrzymać.

A może inwestycja?

Nieruchomości w Hiszpanii to też doskonała sposobność do zainwestowania większej sumy pieniędzy. Jak to możliwe? Wszystko dzięki agencjom nieruchomości, które specjalizują się w rynku hiszpańskim. Mogą one dla nas znaleźć wymarzony dom w Hiszpanii, a następnie pośredniczyć w jego zakupie. Wszystko odbywa się z udziałem prawnika, który posiada bardzo dobrą znajomość prawa hiszpańskiego, dzięki czemu nie musimy nadto przejmować się jego zawiłościami. Agentom biura nieruchomości też zależy na tym, by cena danego lokalu była korzystna, bo wtedy klient chętniej zdecyduje się na jego zakup. W tym celu pośredniczą oni w negocjacjach, a jeśli zachodzi taka potrzeba – mogą kupić nieruchomość bez naszego udziału.

Przyznać trzeba, że to bardzo wygodna metoda kupowania mieszkań. Wystarczy dysponować kwotą rzędu kilkudziesięciu tysięcy Euro, by móc pozwolić sobie na niewielką kawalerkę. Ceny rosną wraz z metrażem, ale któż by nie chciał rozkoszować się hiszpańskim słońcem we własnym domu z basenem?