W dzisiejszych czasach smartfon zabieramy ze sobą wszędzie. Telefony zatem muszą sprostać coraz wyższym oczekiwaniom – mieć wytrzymałą baterię i być odpornymi na wiele czynników zewnętrznych. Szczególnie zaawansowane pod tym względem powinny być smartfony osób uprawiających sport. Jakie modele będą najlepsze dla aktywnych?

Smartfony służą nam obecnie nie tylko do dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych. Za ich pomocą pozostajemy na bieżąco z wydarzeniami na świecie, dzielimy się naszymi pasjami, zachowujemy wspomnienia i zdobywamy inspiracje. Telefon mamy zawsze przy sobie i chcemy, by w każdym momencie był w pełni sprawny. Szczególnie wysokie oczekiwania stawiane są przed telefonami osób aktywnie uprawiających sport. Takie smartfony narażone są na wstrząsy, kontakt z wodą i pyłem, ekstremalne temperatury oraz muszą wyjątkowo długo wytrzymać na pojedynczym ładowaniu. Które modele są w stanie temu sprostać? Sprawdź nasze zestawienie!

Samsung Galaxy Xcover 4

Smartfony Samsung Galaxy cieszą się ogólnym uznaniem i znane są z dużej wytrzymałości. Nie inaczej jest w przypadku modelu Xcover4, który doskonale nadaje się do roli towarzysza górskich wojaży i rowerowych wycieczek.

Samsung Galaxy Xcover 4 to telefon do zadań specjalnych. Jest odporny na upadki, nie straszne mu wysokie temperatury ani mrozy i nie ulega usterkom pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jest wodoszczelny i nie szkodzą mu pyły, takie jak piasek czy kurz. Wszystko to potwierdza wojskowa norma MIL-STD 810G i certyfikat IP68.

Ten dobry smartfon ten przypadnie do gustu fanom sportów ekstremalnych. Miłośnicy górskich wycieczek z pewnością docenią fakt, że jego ekran można obsługiwać w rękawiczkach.

CAT s60

Fani zjazdów narciarskich i snowboardowych z najwyższych szczytów pokochają smartfon CAT s60. To idealny wybór dla Ciebie, jeśli często korzystasz z telefonu w ekstremalnych warunkach. CAT 60 wytrzyma w zasadzie wszystko – jest doskonale odporny na skrajne temperatury, może być obsługiwany zarówno mokrymi rękami, jak i w rękawiczkach i nagrywa obraz w doskonałej jakości HD. Ponadto smartfon ten ma niezwykle wytrzymałą baterię – na jednym ładowaniu może pracować nawet kilka dni. Co prawda jest to dość drogi gadżet, ale z powodzeniem zastępuje kilka innych akcesoriów, z których wybieracz CAT s60 można spokojnie zrezygnować.

Blackview BV6000

Blackview BV6000 to prawdziwy czołg wśród smartfonów. Jego obudowa skonstruowana jest w taki sposób, by niemal całkowicie uniemożliwić zniszczenie mechaniczne zawartości. Telefon jest wysoce odporny na wszelki wstrząsy i upadki. Przypadnie to do gustu osobom zabierającym sprzęt na rowerowe wycieczki po lasach i górach. Nie straszne mu także bardziej ekstremalne wypadki, jak np. przejechanie przez ciężki samochód. Ponadto model ten zapewnia długą pracę na jednym ładowaniu i doskonały procesor. Całość jest oczywiście pyłoodporna i wodoszczelna.

Chcesz mieć telefon, który sprosta wysokim oczekiwaniom, ale także doskonale sprawdzi się w codziennych sytuacjach?