Sopocki klub Sfinks w latach 90. wyznaczał trendy na klubowej scenie. Teraz znów tak jest. To właśnie tu odbędą się dwie z najważniejszych imprez muzycznych w lutym. A w jakim miejscu zaplanowane jest trzecie z wydarzeń, o których najgłośniej się mówi?
.

Imprezy z cyklu Depth Tones odbywają się już od pięciu lat. To coś dla fanów gatunku drum’n’bass, czyli tzw. połamanych rytmów. Jeszcze niedawno mogli oni liczyć głównie na lokalne imprezy z mniej znanymi didżejami. Od momentu powstania Depth Tones mają dostęp do najlepszych didżejów w Europie. Tak też będzie na imprezie muzycznej w lutym w klubie Sfinks700.

Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie na stronie https://muno.pl/imprezy/.

W piątek 21 lutego wystąpi belgijski skład Bredren. Trójka didżejów plus liczny polski support daje pewność, że impreza potrwa do rana. Drum’n’bass to muzyka, przy której można zarówno odpoczywać, jak i tańczyć. Ci, którzy wolą to drugie, będą mogli dać ujście energii przy dodatkowej scenie, na której w międzyczasie zagości neurofunk.Co to jest? Gatunek powstał w 1997 roku w Londynie na podłożu drum’n’bassu. Jest jednak o wiele bardziej mroczny i szczególnie dynamiczny. To idealny podkład muzyczny, by rozgrzać się podczas lutowej nocy.

Prosto z wytwórni Hospitality

Również w Sfinksie700 odbędzie się w lutym wydarzenie muzyczne pod hasłem Hospitality. Nazwa wzięła się od wytwórni muzycznej Hospital, którą w latach 90. założył w Londynie współtwórca słynnego London Elektricity. Niemal co roku wytwórnia zdobywa miano najlepszej na drum’and’bassowej scenie. Jej didżeje jeżdżą po klubach, prezentując swoje pomysły na żywo. Taki jest też zamysł imprezy Hospitality. Dzięki niej klubowicze w różnych miastach mogą zobaczyć gwiazdy na żywo i poznać ich niepodrabialny styl.

Najbliższa impreza muzyczna Hospitality odbędzie się w Sfinksie700 w Sopocie 7 lutego. Całość ma się rozpocząć o 23:00, co oznacza, że bawić się będzie można do świtu. Na głównej scenie wystąpi Metrik, który specjalizuje się w brzmieniu z lat 80., precyzyjny Grafix i Etherwood, którego „Blue Leaves” zajęły niedawno pierwsze miejsce w iTunes w kategorii muzyka elektroniczna. Do tego supporty i goście na mniejszej scenie, a także Ruthless MC, który będzie wodzirejem tego lutowego wydarzenia muzycznego.

Największa impreza muzyczna w lutym w Poznaniu

Na kolejną imprezę trzeba będzie przenieść się do Poznania. Tutejszy klub Próżność stawia na dobrą zabawę i zaprasza najbardziej uwielbianych artystów młodego pokolenia. Jednym z nich jest Ronnie Ferrari, a właściwie Ronnie, bo gwiazdor zmienił ostatnio pseudonim artystyczny. Okazją do tego była całkowicie nowa, bo wydana 11 lutego, piosenka Radiówka.

Ronnie zyskał olbrzymią popularność na dyskotekach i w youtubowym środowisku. Wciąż nie jest jednak brany na poważnie w mediach, a jego utwory nie trafiają do rozgłośni radiowych. Radiówka ma to zmienić. Jest łagodniejsza i bardziej przystępna dla przeciętnego odbiorcy. Na imprezie muzycznej 5 lutego w Poznaniu będzie jednak można zobaczyć obydwa wcielenia Ronniego – to bardziej dyskotekowe i spokojniejsze, które nadaje się do radia.