Wakacje na ostatnią chwilę? Czemu nie, wakacje last minute możesz zarezerwować na chwilę przed wyjazdem. Jest to doskonała propozycja w momencie, kiedy nie ma się jasno sprecyzowanych planów wakacyjnych. Ten rodzaj wypoczynku charakteryzuje się również tym, że na ogół jest sporo tańszy od wakacji wykupywanych z wyprzedzeniem. Jest to idealna propozycja dla osób, które decyzję o wakacyjnym wyjeździe mogą podjąć z dnia na dzień.

Szkoła językowa Maltalingua  to organizator kursów i obozów językowych dla dzieci i młodzieży na słonecznej Malcie. Niedługo mija półmetek wakacji i może warto pomyśleć, o tym, aby ten wakacyjny czas wykorzystać do maksimum. Pomysłem na to, aby ostatni miesiąc wakacji spędzić zarówno aktywnie, jak i przyjemnie jest wyjazd na kurs językowy, na Maltę.

Dlaczego na Maltę?

Jest ku temu szereg powodów, najważniejsze z nich to:

  • Gwarancja wspaniałej, słonecznej pogody.
  • Kontakt z językiem angielskim przez cały czas (Malta jest krajem, w którym język angielski jest językiem urzędowym, większość osób posługuje się tym językiem, na co dzień).

Malta to niewielki kraj na terenie, którego funkcjonują liczne szkoły językowe dla młodzieży, dzieci, oraz dorosłych. Sporym powodzeniem cieszy się Program Rodzinny, który oferuje szkoła językowa Maltalingua. Program ma swoją lokalizację w miejscowości St. Julians, ta lokalizacja daje duże możliwości do odkrywania wyspy na własną rękę.

Na czym polega Program Rodzinny w szkole językowej Maltalingua?

Zasadniczo chodzi o to, że zarówno dzieci jak, i osoby dorosłe uczęszczają w tym samym czasie na kurs językowy. Budynek, w którym języka angielskiego uczą się młodzież i dzieci, jest położony zaledwie 5 minut piechotą od budynku głównego, gdzie na zajęcia uczęszczają dorośli. Tak bliska lokalizacja obu Ośrodków umożliwia łatwy kontakt po skończonych zajęciach i spędzanie czasu wspólnie. Uczestnicząc w Programie dla Rodzin dzieci i młodzież mają dodatkowo trzy razy w tygodniu w godzinach popołudniowych organizowane wycieczki oraz inne atrakcje, dzięki którym mogą poznawać nowych przyjaciół z całego świata, oraz cieszyć się atmosferą Malty. Zajęcia te odbywają się pod opieką doświadczonych group leaderów oraz animatorów Maltalingua i są one bezpłatne. Rodzice, którzy chcą spędzić ten czas z dziećmi, mogą z tych zajęć zrezygnować i na własną rękę poznawać zakątki Malty.

Maltalingua oferuje dwa programy:

dla dzieci (8-12 lat) oraz dla młodzieży (13-17 lat). Lekcje w głównej mierze nastawione są na praktyczną naukę komunikowania się w języku angielskim, a program Active Language Learning pozwala na przyjemną i szybką naukę języka w naturalnym środowisku.

Na wyspie znajduje się wiele szkół, które organizują obozy kursy angielskiego malta, szkoła Maltalingua wyróżnia się na ich tle tym, że: brak jest opłat za rezerwację zajęć, szkoła jest członkiem prestiżowej organizacji EAQUALS, położenie szkoły tuż nad zatoką jest bardzo atrakcyjne. Nauczyciele języka angielskiego prowadzący zajęcia w Maltalingua to tylko native speakers posiadający certyfikaty CELTA, DELTA, albo ich odpowiedniki, oraz odpowiednie kwalifikacje do nauczania języka angielskiego. Lekcje odbywają się w przestronnych, klimatyzowanych salach lekcyjnych. W salach znajduje się nowoczesny sprzęt dydaktyczny taki jak na przykład tablice interaktywne.

Program dla młodzieży przewiduje naukę przez trzy i pół godziny dziennie od poniedziałku do piątku. Zajęcia w lipcu i sierpniu odbywają się w szkole letniej, która jest położona w niewielkiej odległości od głównego budynku szkoły. Szkoła oferuje zakwaterowanie dla dzieci i młodzieży w Szkolnej Rezydencji, lub u Rodzin Goszczących. Rezydencja Szkolna zapewni uczniom hotelowy komfort i szeroki wachlarz rozrywek, natomiast starannie dobrane Rodziny Goszczące oferują domową kuchnię oraz starają się stworzyć swoim podopiecznym drugi dom.

Więcej na: http://www.maltalingua.pl/mlodziez/zakwaterowanie/

Wakacje i nauka języka angielskiego

Koniec lipca i początek sierpnia to ostatni moment na to, aby pomyśleć o tym, aby przypomnieć sobie o nauce języka angielskiego. Od września zacznie się czas wzmożonej nauki, podczas której nie tylko język angielski będzie przedmiotem, nad którym należy się skupić. Może, więc wakacyjny czas wykorzystać w ten sposób, aby podczas roku szkolnego było łatwiej?

Przemawia za tym wiele argumentów…

  • Wiedza zdobywana w sposób naturalny jest lepiej przyswajalna i bardziej efektywna.
  • Nauka języka angielskiego podczas wakacji to połączenie pożytecznego z przyjemnym.
  • Podczas kursu językowego na Malcie można osiągnąć duże postępy w nauce języka angielskiego w krótkim czasie.
  • Cały czas będziesz się rozwijać i odświeżysz swoją znajomość języka przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Udział w kursach językowych podczas wakacji przynosi bardzo dobre rezultaty.

  • Jest to spowodowane między innymi tym, że nauka odbywa się w spokojnej atmosferze. Nikt nikogo nie popędza i nie goni, nie ma ocen, a nauka języka angielskiego jest w głównej mierze nastawiona na jego używanie w praktyce.
  • Zdobyte umiejętności można od razu przećwiczyć. Na Maltę przyjeżdżają młodzi ludzie z całego świata, jest to także okazja ku temu, aby zdobyć nowych znajomych.
  • Kursy wakacyjne nie pozwolą wypaść z obiegu i dadzą możliwość pogłębienia umiejętności językowych zdobytych w szkole. Obserwując, trendy obowiązujące w nauce języków obcych można zauważyć, że w dużej liczbie powstają szkoły językowe dla młodzieży malta. Młodzież chce uczyć się przez cały rok zgodnie z regułą, która mówi o tym, że nauka języka obcego przede wszystkim wymaga systematyczności.
  • Nauka, która odbywa się, w sposób naturalny przynosi największe efekty. Wakacje to idealny czas, aby połączyć przyjemności ze zdobywaniem wiedzy. Obecnie poszukuje się najbardziej efektywnych metod nauczania. Kursy językowe za granicą znajdują się na samym szczycie tabeli efektywności.

Więcej na: http://www.maltalingua.pl

Dlaczego kurs językowy na Malcie?

Jest wiele miejsc, gdzie można wyjechać na kurs języka angielskiego podczas wakacji. Za wyjazdem na Maltę w głównej mierze przemawia klimat. Jest tam zawsze pogodnie i przez większą część roku świeci słońce. Wakacje to czas, który ze słońcem się kojarzy. Udane wakacje to duża ilość słonecznych dni. A gdzie takich szukać jak nie na Malcie? Jeśli dodatkowo połączy się, odpoczynek z nauką to wracając, do kraju uczuciem dominującym będzie satysfakcja z dobrze spędzonego czasu. Malta to kraj, w którym, obowiązują dwa języki: maltański i angielski.  Większość mieszkańców Malty porozumiewa się w języku angielskim. Można, więc poczuć się tam trochę jak w Anglii, tylko klimat o wiele bardziej zachęcający do wakacyjnego odpoczynku. Najcieplejszym miesiącem na Malcie jest sierpień. Malta jest niezwykle ciekawym krajem, wiele ciekawych miejsc znajdą tam dla siebie młodzi ludzie interesujący się historią.

W Valletcie stolicy Malty do odwiedzenia jest Narodowe Muzeum Wojny w jego zbiorach znajdują się, eksponaty począwszy od epoki brązu po czasy współczesne. Kraj ten był pod panowaniem brytyjskim ponad 160 lat. Nic, więc szczególnego w tym, że można tam trafić na słynne angielskie, czerwone budki telefoniczne, a na terenie Malty mieści się wiele szkół uczących języka angielskiego. Pozostałością po brytyjskim panowaniu jest także ruch lewostronny. Na Malcie jest dużo miejsc, gdzie można beztrosko, wakacyjnie spędzić czas. Na wyspę Gozo i Comino organizowane są wycieczki, podczas których można oddawać się pasji nurkowania. Są tam do tego idealne warunki.

Słoneczny klimat maltański pozwala naładować baterie na wiele miesięcy.