Zdałeś maturę i szukasz własnej drogi dalszego kształcenia w szkole artystycznej? Nie chcesz dołączyć do tysięcy absolwentów bez pracy i perspektyw na przyszłość? Sprawdź, jak wybrać szkołę filmową, która pozwoli Ci zyskać przydatną wiedzę oraz doświadczenie.

Wybór drogi kształcenia pełen jest różnorodnych dylematów. Przede wszystkim musisz zastanowić się, czy naprawdę chcesz podążyć ścieżką kariery filmowej i decydujesz się na ciężką pracę nie tylko na zajęciach, które szczególnie będą Cię interesowały.

Akademie filmowe i szkoły dające możliwość kształcenia się na kierunkach artystycznych oferują różne metody edukacji. Nawet szkoły z wieloletnią historią czasami nie są w stanie zapewnić szczególnie kreatywnym i chcącym rozwijać swoje pasje uczniom odpowiedniej drogi kształcenia i zniechęcają do samorealizacji oraz podążania własną drogą. Szkoła filmowa nie może Cię ograniczać – oczywiście musisz podporządkować się programowi kształcenia, ale nie możesz zawierzyć swojej edukacji szablonowym metodom edukacji i kadrze chcącej wpoić Ci jedynie teorię.

Dobry nauczyciel powinien pokazać Ci drogę oraz wspierać każdego ucznia w dążeniu do osiągania wyznaczonych celów. Jeżeli chcesz zostać scenarzystą, reżyserem, dźwiękowcem, robić filmowe efekty specjalne czy zachwycać pełną ekspresji grą aktorską, zanim udasz się na egzamin, wybierz szkołę, która nie tylko zapewnia zajęcia z doświadczonymi i pracującymi w przemyśle filmowym wykładowcami, ale także pozwala swoim uczniom rozwijać indywidualne talenty.

Jeszcze na etapie wyboru szkoły filmowej zwróć uwagę na:

  • Możliwość kształcenia na kierunkach, które pozwolą Ci rozwijać swoje pasje;
  • Możliwość korzystania ze sprzętu filmowego najnowszej generacji;
  • Możliwość zdobycia praktycznych umiejętności poprzez częste wizyty na planie i realizację własnych projektów nie tylko zaliczeniowych;
  • Możliwość wypożyczenia sprzętu filmowego;
  • Możliwość skorzystania z warsztatów dla początkujących i zaawansowanych filmowców;

Możliwości, które oferują szkoły filmowe, pozwolą Ci rozwijać pasje, ale pamiętaj, że warsztatu nie nauczysz się jedynie na wykładach. Jedną z placówek, które kompleksowo przygotowują swoich studentów do pracy w przemyśle filmowym, jest Akademii Multi Art w Krakowie, która oferuje Ci szereg ciekawych kierunków kształcenia z zakresu nowoczesnych dziedzin twórczości audiowizualnej, dzięki czemu nie pozostaniesz w tyle i nadążysz za stale zmieniającymi się trendami w kinematografii. Już dziś wejdź na stronę akademiamultiart.pl i sprawdź, czego możesz nauczyć się w jednej z najlepszych szkół filmowych w Polsce! Wybierz naukę w mieście od wielu dziesięcioleci związanym z filmem, z którego pochodzą prawdziwi Mistrzowie kina! To z najlepszymi przyjdzie Ci pracować, kiedy staniesz się uczniem Akademii Multi Art i to właśnie osoby, które znasz ze szklanego ekranu, przekażą Ci swoją wiedzę i przygotują do pracy w trudnym i wyjątkowo wymagającym przemyśle filmowym!