Podoba Ci się ktoś. I to bardzo. Problem w tym, że jej/jego wnętrze, a nie wygląd zewnętrzny. No i co z tym fantem robić?

Bądźmy szczerzy. Podobają nam się ładni ludzie. Chłopakom – ładne i zgrabne dziewczyny. Dziewczynie z kolei dobrze zbudowany chłopak może zawrócić w głowie. Niestety, wygląd zewnętrzny jest jedynym kryterium przy podejmowaniu przez wielu młodych ludzi decyzji, z kim się umawiać. Nie jest to najszczęśliwszy pomysł, ponieważ często doskonała osobowość nie siedzi w doskonałym ciele. Wiele dziewczyn sprawia wrażenie nieatrakcyjnych lub mają jakieś drobne braki. A wielu chłopaków okropnie się poci, ma pryszczatą cerę! Zatem naprawdę nie ma nic złego w umawianiu się z ładną dziewczyną, lecz nie ma też nic złego w umawianiu się z przeciętną dziewczyną! Wszystko zależy od tego, jaki masz cel!

Dlaczego to takie ważne?

Czy zadałeś sobie pytanie, dlaczego to takie ważne, by osoba, z którą się spotykasz, była ładna? Czy przypadkiem nie chodzi o to, że chcesz dzięki temu zyskać punkty u konkurencji: popularność? Czy chodzenie z piękną dziewczyną podnosi Twoje notowania u kumpli? Czy randki z najfajniejszym chłopakiem w szkole windują Cię na najwyższe podium wśród dziewczyn?

A może warto być ponad to?

Może warto też pomyśleć o zmianie nastawienia jeśli chodzi o spotykanie się z płcią przeciwną. Dlaczego od razu myślisz o kimś, jako potencjalnym partnerze? Nic na siłę. Błąd, jaki popełniasz, to zbyt szybkie wybieganie w przyszłość. Po co Ci to? Lubisz kogoś, bo jest fajny, i na ten moment to wystarczy. Nie analizuj, czy byłby cudownym chłopakiem, mężem, wspaniałą dziewczyną, oddana żoną! Do tego droga daleka! Staraj się ze znajomości brać to, co najlepsze. Jeśli na tym etapie Waszej znajomości najlepszą rzeczą są rozmowy, wspólna pasja, uprawianie sportu, to nie zmieniaj tego. Nie dodawaj elementów, które by zmieniły obraz Waszej znajomości. A przede wszystkim, sam nie wprowadzaj do własnego serca niepotrzebnego zamieszania.

Nie baw się w autopsychoanalizę.

Nie unikaj spotkań!
To jasne, że teraz nie myślisz o wyborze partnera na całe życie, musisz jednak wiedzieć, że umawianie się może jednak pomóc Ci w odkryciu tego, czego pragniesz! Nie unikaj więc spotkań z tą osobą, którą uznajesz za fascynującą osobowość, ale niekoniecznie piękność. Niech celem Twoich spotkań z nią będzie przed wszystkim dobra zabawa, umiejętność spędzania czasu z płcią przeciwną.

Postaw na przyjaźń
Jeśli nie chcesz z kimś być bardzo blisko, bo po prostu fizycznie Cię nie pociąga (a masz do tego prawo!), to pochopnie nie rezygnuj w ogóle ze znajomości. Postaw na przyjaźń. Uczucie to pięknie przedstawił Antoine Saint-Exupéry w „Małym Księciu”, gdzie lis zdradził małemu chłopcu sekret: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. I tak właśnie jest z przyjacielem. Nie liczy się jego wygląd, ale wnętrze, dusza i charakter!

Daj sobie czas!
Czy ktokolwiek powiedział, że przyjaciele nie mogą się w sobie zakochać? Przecież mówi się, że najtrwalsze związki wyrosły właśnie na podwalinie przyjaźni. Nawet największa miłość nie dotrzyma wiosny, jeśli związek będzie opierał się tylko i wyłącznie na namiętności.