Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne w dzisiejszych czasach jest dbanie o odpowiednie wykształcenie.
.

Dlatego też wiele osób nie wyobraża sobie rezygnacji ze studiów czy wymarzonych kursów lub szkoleń. Niestety, kształcenie się kosztuje sporo. Nie zawsze mamy dostateczną ilość środków by móc się w tym czasie utrzymać, opłacić czesne, opłatę za szkolenie pokój lub mieszkanie. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Przestawiamy 8 sprawdzonych sposobów.

1. Pożyczka w rodzinie

Jeśli marzysz o studiach lub odbyciu kursu i brakuje ci na to środków zastanów się, czy w twojej rodzinie nie ma osób, które mogłyby ci pomóc. Pożyczka w rodzinie to sposób na uniknięcie wielu formalności. Decydując się na ten krok pamiętaj jedynie o tym, by uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące spłaty pożyczki. Warto również spisać je na piśmie, by osoba, która ci pomaga czuła się bezpiecznie.

2. Dofinansowanie z Urzędu Pracy

Jeśli jesteś osobą, która jest zarejestrowana w Urzędzie Pracy możesz skorzystać z pomocy jaką oferuje. Bardzo wiele urzędów oferuje udział w kursach i szkoleniach, które mogą pomóc ci w zdobyciu nowych umiejętności. Jeśli masz pomysł na biznes i potrzebujesz kursu, który pozwoli ci się przekwalifikować możesz liczyć na dofinansowanie z Urzędu Pracy dzięki któremu go opłacisz.

3. Kredyt studencki

Kolejnym sposobem na sfinansowanie swojego kształcenia jest kredyt studencki. To rodzaj pożyczki, która oferowana jest przez kilka banków działających na terenie naszego kraju. Od kredytów gotówkowych różnią się on atrakcyjnym oprocentowaniem, brakiem opłaty przygotowawczej oraz odroczonym terminem spłaty rat.

4. Szkolenia finansowane z Funduszy Unijnych

Unia Europejska od lat wspiera osoby, które chciałby zdobywać wiedzę oraz nowe umiejętności. Szkolenia finansowane z Funduszy Unijnych kierowane są zarówno do osób starszych, jak i młodych. W internecie bez trudu znajdziesz aktualnie działające programy oraz szkolenia, które organizowane są w twojej okolicy.

5. Pożyczka na kształcenie od Ministerstwa Rozwoju

Pożyczka na kształcenie od Ministerstwa Rozwoju to kolejne rozwiązanie, dzięki któremu możesz opłacić swoje studia. To nieoprocentowane pożyczki, które dają nam możliwość częściowego umorzenia zadłużenia. Dzięki temu spłata zobowiązania nie stanowi problemu dla osób, które dopiero wkraczają na rynek pracy.

6. Pożyczka dla studentów

To bardzo popularne rozwiązanie, dzięki któremu możesz sfinansować swoje kształcenie. Pożyczki dla studentów oferowane są zarówno przez banki, jak i prywatne firmy pożyczkowe. Wyróżnia je dostępność oraz atrakcyjne oprocentowanie.

7. Pożyczka od 18 lat

Młode osoby bardzo często spotykają się z odmową udzielenia kredytu przez bank. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem mogą być pożyczki od 18 lat, które udzielane są przez prywatne firmy pożyczkowe. Zaciągnąć możemy je bez wychodzenia z domu – wystarczy jedynie dostęp do internetu.

8. Pożyczki bez dochodu

Co ważne, pożyczki tego typu udzielane są nawet jeśli nie posiadamy zatrudnienia na umowę o pracę. Obecnie wielu pożyczkodawców udziela je nawet jeśli nie posiadamy dochodu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie internetowej https://eurocent.pl/pozyczka-bez-dochodu.