Egzamin ósmoklasisty z matematyki to ważny egzamin w życiu młodego ucznia. Warto się do niego odpowiednio przygotować. Poniżej przedstawiamy arkusze egzaminów z minionych lat, które dają możliwość zapoznania się z przykładami zadań. To pomoże zdającym zrozumieć na czym polega egzamin i jak się do niego właściwie przygotować.

Aby zdać egzamin i być spokojnym o swoją przyszłość w szkole – warto też zastosować się do kilku zasad. Oto jak przygotować się do egzaminu, by spokojnie do niego podejść i nie obawiać się o wyniki:

1. Dobrze zaplanuj czas na naukę, tak, by w ostatniej chwili nie spędzać długich godzin przed książkami.

Wielu uczniów boi się egzaminu, ale też nie przygotują się odpowiednio wcześnie. Czas po balu to już zdecydowanie zbyt późno, by zaczynać przygotowania. Warto o nich pomyśleć znacznie wcześniej, a także dbać o przyswajanie wiedzy w trakcie lekcji. Istotne, by nie opuszczać ich, ponieważ wiedza, wyniesiona ze szkoły to też znaczna pomoc w trakcie egzaminu.

2. Zostaw sobie czas na zrobienie podsumowania tego, co umiesz.

To ważne, ponieważ w ten sposób utrwala się cały materiał, jaki się przyswoiło. Nie warto tego przekładać na ostatni moment, np. tydzień przed egzaminem. Regularne, ale powolne powtarzanie materiału pozwala lepiej go zapamiętać.

3. Nie poddawaj się i bądź wytrwały.

Sukcesy przychodzą z czasem. Każda osoba potrzebuje innej ilości czasu, by przyswoić wiedzę – jedni mniej, inni więcej. Nie należy zniechęcać się, a regularnie uczyć. Po pewnym czasie pojawią się pierwsze sukcesy, a to już prosta droga do zwiększenia motywacji.

4. Rozwiązuj zadania z poprzednich egzaminów ósmoklasisty i testów gimnazjalnych.

To ważne, ponieważ wiele osób zauważa, że pomaga im to w zrozumieniu istoty egzaminu oraz tego jak do niego podejść. Co ciekawe, wiele osób zauważa też, że pytania powtarzają się, co powoduje, że w trakcie właściwego egzaminu można znaleźć takie, które już wcześniej się rozwiązało. Egzamin ósmoklasisty z matematyki – sprawdź wideo rozwiązania.

5. Przed egzaminem dobrze się wyśpij.

To konieczne, by mózg mógł pracować dobrze. Dlatego nie warto dzień wcześniej siedzieć do późna, grać na komputerze lub np. oglądać filmów. Ważne, by do egzaminu podejść wyspanym i wypoczętym, a tym samym mając jasny umysł.

6. Skorzystaj z toalety przed samym egzaminem.

Dzięki temu w trakcie pisania unikniesz niepotrzebnego stresu, związanego z odczuciem nagłej potrzeby skorzystania z toalety. Jeśli, jednak, mimo to, będziesz zmuszony wyjść – zgłoś to egzaminatorom.

7. Przed egzaminem wypij pół lub szklankę wody.

Mózg człowieka, jak dowiodły badania, jest zbudowany także z wody. Podobnie jak całe ciało, potrzebuje jej, by móc sprawnie funkcjonować. Dlatego zadbaj o właściwe nawodnienie przed ważnym egzaminem.

Przed egzaminem maturalnym zadbaj o to, by odpocząć i przygotować się sumiennie. Unikniesz w ten sposób stresu, związanego z faktem, że nie posiadasz odpowiedniej wiedzy, by móc zdać tak ważny egzamin. Pamiętaj też o takich kwestiach jak rozwiązywanie zadań. Systematyczność pomoże nabyć praktyki i może dać lepszy wynik na egzaminie.

Badania dowodzą, że osoby, które regularnie utrwalają swoje wiedzą – są w stanie osiągać dobre wyniki. Nawet wówczas, kiedy nie są prymusami. To potwierdza, że regularność i systematyczność mają znaczenie. Nie warto się też zniechęcać pierwszymi niepowodzeniami. Sukcesy nie przychodzą szybko – czasem trzeba na nie poczekać, ciężko pracując i motywując się każdego dnia. Warto pamiętać o rozwiązywaniu zadań, mając na uwadze fakt, że dobry wynik egzaminu pozwoli zadbać o dobrą przyszłość.

Źródło: https://jemcodobre.pl/