Artykuł sponsorowany

.
Głośniki bezprzewodowe są idealne na sylwestra i inne imprezy, zwłaszcza w plenerze. Na co zwrócić uwagę, wybierając tego typu sprzęt grający? Jakie dodatkowe funkcje posiadają nowoczesne głośniki bezprzewodowe?
.

Głośniki bezprzewodowe na sylwestra i nie tylko

Dlaczego głośniki bezprzewodowe sprawdzą się znakomicie na sylwestra i inne imprezy? Brak kabli i pojemna bateria głośnika to nie tylko możliwość zabrania zabawy w plener, lecz przede wszystkim większy komfort i wygodniejsze odtwarzanie muzyki.

Nowoczesne głośniki bezprzewodowe to także szereg funkcji, które szczególnie dobrze sprawdzają się na imprezach. Tak jak w przypadku każdego sprzętu grającego, kluczowa jest jednak jakość dźwięku. Na szczęście ostatnie lata przyniosły w tej kwestii znaczącą poprawę.

 

Jakość dźwięku i dobry bas to podstawa

Jeszcze nie tak dawno jakość dźwięku wielu głośników bezprzewodowych pozostawiała sporo do życzenia. Obecnie coraz częściej urządzenia te mają pełnozakresowy zasięg transmisji (20 Hz – 20 000 Hz) i są stereofoniczne. Ponadto, mimo niewielkich rozmiarów, wyposażone są w technologie, które poprawiają brzmienie, szczególnie niskich tonów.

Przykładem może być firma Sony, która ma w ofercie głośniki bezprzewodowe z funkcjami Extra Bass i Live Sound (znajdziesz je na przykład tu: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=glosniki_przenosne_bluetooth). Pierwsza nich bardzo dobrze wzbogaca i pogłębia basy, druga natomiast sprawia, że przestrzenny dźwięk z głośnika przypomina brzmienie muzyki w klubie lub na festiwalu.

W przypadku głośników bezprzewodowych jakość wykonania ma co najmniej tak duże znaczenie, jak w przypadku innego sprzętu grającego. Niewielkich rozmiarów urządzenie musi bowiem być wytrzymałe, a jednocześnie oferować nie tylko dobry dźwięk, ale też działającą bez zarzutu łączność oraz szereg innych funkcji, którymi kuszą producenci. Nie warto więc stawiać na najtańszy sprzęt, bo jest duże ryzyko, że coś nie będzie działać tak, jak powinno.

 

Głośniki bezprzewodowe – Bluetooth i NFC zamiast kabli to duża wygoda

Głośniki z łącznością Bluetooth mają najczęściej zasięg do 10 metrów, choć można znaleźć też urządzenia, które przesyłają i odbierają sygnał nawet na odległość do 30 metrów. Głośnik bezprzewodowy można zabrać ze sobą wszędzie, a do tego jest dużo wygodniejszy w użytkowaniu. Jakie funkcje sprawdzą się szczególnie dobrze na imprezie?

  • Możliwość połączenia głośnika z wieloma urządzeniami, łatwe przełączanie źródła dźwięku i zarządzanie playlistami. W ten sposób każda osoba ze smartfonem może być didżejem na imprezie.
  • Łączność NFC, która sprawia, że głośnik bezprzewodowy można wyjątkowo łatwo połączyć z urządzeniem mobilnym (wystarczy zbliżyć do siebie sprzęty na mniej niż 20 centymetrów).
  • Funkcja łączenia wielu głośników bezprzewodowych, która pozwala stworzyć działający synchronicznie zestaw nagłośnienia, a czasem również oświetlenia.

Idealne głośniki bezprzewodowe na sylwestra? Z oświetleniem i efektami dźwiękowymi!

Nowoczesne głośniki często nie tylko odtwarzają muzykę, ale pomogą też wprowadzić klubowy klimat. Świetnym rozwiązaniem na różne imprezy – w tym na sylwestra – są głośniki bezprzewodowe z oświetleniem. W prostych modelach będzie to jednokolorowe oświetlenie liniowe, ale bez trudu można też znaleźć wysokiej jakości głośniki z wielokolorowymi, zmiennymi światłami oraz stroboskopem.

Ciekawym rozwiązaniem, które może dostarczyć wiele radości na imprezach, są też dodatkowe efekty dźwiękowe, takie jak na przykład uderzenia perkusji, extra bęben basowy, efekt scratchingu czy dzwonki. W wielu modelach po włączeniu tej funkcji, wystarczy odpowiednio dotknąć głośnika w konkretne miejsce, by dodać do muzyki klubowe odgłosy.