Wychowanie fizyczne jest niezwykle istotne dla prawidłowego rozwoju dziecka. To na rodzicach spoczywa odpowiedzialność, by uświadomić swojemu maluchowi, że aktywność fizyczna ma kluczowe znaczenie i nie należy z niej rezygnować. By Twoja pociecha chętniej uczęszczała na zajęcia WF, warto ją do tego zachęcić. Odpowiednia odzież sportowa i obuwie odgrywają także ogromną rolę i odpowiadają za komfort podczas ćwiczeń. Jak je wybrać?

Wychowanie fizyczne jest niezwykle istotne dla prawidłowego rozwoju dziecka. To na rodzicach spoczywa odpowiedzialność, by uświadomić swojemu maluchowi, że aktywność fizyczna ma kluczowe znaczenie i nie należy z niej rezygnować. By Twoja pociecha chętniej uczęszczała na zajęcia WF, warto ją do tego zachęcić. Odpowiednia odzież sportowa i obuwie odgrywają także ogromną rolę i odpowiadają za komfort podczas ćwiczeń. Jak je wybrać?

Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej?

Przede wszystkim, jeśli chcesz, by Twoje dziecko było bardziej aktywne, musisz sam być dla niego przykładem. Rodzic jest wzorem do naśladowania, dlatego maluch chętnie pójdzie w jego ślady. Ćwiczcie razem – to nie tylko korzyść dla ciała i ducha, ale także doskonała droga do zacieśnienia więzi.

Jeśli wspólnie się bawicie, pamiętaj, by zawsze pojawiał się element ruchu. Może to być gra w piłkę, zabawa w berka, jazda na rowerze, wspólne spacery. Należy pokazać dziecku, że aktywność fizyczna to nie kara, a przyjemność i może być źródłem doskonałej zabawy.

Dobrym pomysłem jest także zorganizowanie przyjęcia w ogrodzie. Warto zaprosić dzieci z klasy swojej pociechy lub z sąsiedztwa. Oprócz wspólnego posiłku, pomyśl nad grami, które zachęcą maluchy do wspólnej zabawy, np. ciuciubabka, rzuty do kosza. Jeśli dzieci są starsze, zorganizuj turniej, np. gry w badmintona. Nagrodą może być zdrowy deser.

Wspólna aktywność fizyczna to również doskonała okazja do nauki. Wspólnie ze swoją pociechą możesz wybrać się do parku i poszukać oznak wiosny, udać się do lasu na grzybobranie i pokazać, które grzyby są trujące. Możliwości jest naprawdę wiele.

Jeżeli mimo to Twoje dziecko nie chce uczęszczać na zajęcia z wychowania fizycznego, porozmawiaj z nim i dowiedz się, w czym tkwi przyczyna. Wiele uczniów narzeka, że zajęcia sportowe są nudne, nieangażujące. Możecie wspólnie pójść na kompromis i wybrać taki rodzaj aktywności, który sprawi dziecku satysfakcję, jednak nie warto rezygnować z niej całkowicie. Sporty drużynowe uczą bowiem zdrowej rywalizacji i wspierają relacje międzyludzkie.

Wyposażenie potrzebne na wychowanie fizyczne dla dziecka

By dziecko chętniej uczęszczało na zajęcia z WF, warto zainwestować w modny i wygodny strój. Ogromne znaczenie dla komfortu podczas ćwiczeń ma obuwie sportowe. Wybierz takie z naturalnych materiałów wysokiej jakości. Obecnie sportowe buty cieszą się tak ogromną popularnością, że są dostępne w wielu wzorach i kolorach. Niech Twoje dziecko wybierze obuwie w swoich ulubionych barwach – chętniej będzie z niego korzystać.

Kolejnym krokiem jest wybór stroju. Odzież sportowa musi być przewiewna, nie może krępować ruchów. Sporą popularnością wśród dziewczynek cieszą się sportowe legginsy lub dresowe spodenki oraz kolorowe topy. Chłopcy wolą luźne szorty i jednokolorowe sportowe koszulki. Jeżeli zajęcia odbywają się na zewnątrz, należy dokupić także bluzę lub kurtkę sportową.

Koniecznie zainwestuj także w worki na obuwie dla swojego dziecka. Twoja pociecha może wybierać z setek wzorów. Dostępne są worki na buty z bohaterami bajek, logo ulubionego klubu sportowego, z kwiatowymi czy zwierzęcymi wzorami, a także klasyczne jednokolorowe. Potrzebne będą również plecaki sportowe, w których uczeń pomieści wszelkie najpotrzebniejsze rzeczy.