Studia to czas nauki, przygód, ale też pierwszych poważniejszych doświadczeń z samodzielnością. Większość żaków wyjeżdża bowiem uczyć się do dużych miast z dala od domu, co sprawia, że koniecznością staje się wynajem stancji lub staranie się o miejsce w akademiku. W obu przypadkach pokoje dla studentów muszą spełniać pewne standardy i oczekiwania. Przeczytacie o nich w dzisiejszym artykule!

Łóżko w pokoju studenckim

Łóżko to mebel, który musi znaleźć się w każdym pokoju, który ma spełniać funkcję sypialni. Należy pamiętać, że od jakości sprzętu zależy to, jak dobrze się wysypiamy i odpoczywamy, co ma bezpośredni związek z wydajnością uczenia się oraz przyswajania wiedzy.

Trudno jest wymagać od studenta środków, które pozwoliłyby przebierać w ofertach mieszkań, dlatego łóżko prawie nigdy nie jest traktowane z należytą uwagą. W pewnym sensie jest to zrozumiałe, nie mniej jednak warto meblowi przyjrzeć się bliżej podczas oglądania pokoju czy mieszkania.

Biurko dla żaka

Kolejnym niezbędnikiem w  każdym pokoju dla studentów jest biurko, które powinno być dostatecznie duże, by pomieścić wszelkie książki, pomoce naukowe i rzecz jasna – komputer, bez którego w obecnych czasach naprawdę trudno jest być studentem.

Obecność biurek w akademikach jest zupełną oczywistością, natomiast niekiedy zdarzają się oferty stancji studenckich, w których takiego mebla nie ma. Należy zwrócić na to uwagę, gdyż poszukiwania i transport biurka mogą okazać się problematyczne – zwłaszcza dla osób, które nie dysponują własnym autem.

 

Pojemna szafa

Żaden student nie obędzie się bez szafy o odpowiedniej wielości. W czasie wynajmu na okres roku akademickiego może nadarzyć się wiele okazji do zmiany swojego wizerunku, która jest niemożliwa bez odpowiedniej garderoby. Wybierając pokój studencki z pojemną szafą, nie będziemy musieli zdawać się na kompromisy i ciągłe chodzenie w kilku tych samych kompletach ubrań.

Indywidualne studenckie dodatki

Każdy pokój byłby zaledwie pomieszczeniem bez duszy, gdyby nie nadanie mu ciepłego i indywidualnego charakteru, np. z wykorzystaniem najróżniejszych dodatków. Można do nich zaliczyć między innymi: obrazy, figurki lub inne obiekty pozwalające wydobyć unikalny charakter i osobowość mieszkańca pokoju.

Żaden student nie powinien także zapomnieć o umieszczeniu w swojej przestrzeni czegoś, co ułatwi ujarzmić tęsknotę za rodziną i znajomymi, których pozostawił w rodzinnym mieście. Świetnym wyjściem będzie więc postawienie na biurku wspólnego zdjęcia czy nawet przygotowanie specjalnej tablicy, na której pomieszczą się wspomnienia wielu bliskich twarzy.

Podsumowanie

Typowy pokój dla studenta to pokój minimalistyczny, którego surowy charakter może zostać przełamany za pomocą osobliwych i indywidualnych dodatków. Oczywiście wiele kwestii zależy od miejsca zakwaterowania – np. prywatne akademiki mogą zaoferować żakom pokoje o znacznie wyższym standardzie, co jednak obarczone jest odpowiednio wyższą opłatą.

Szukasz pokoju studenckiego w nowoczesnym prywatnym akademiku? Sprawdź ofertę LivinnXPoland!