Wiele osób chciałoby pracować z innymi ludźmi w branży medycznej lub społecznej. Jednocześnie jednak nie każdy chciałby udawać się na studia, należące do głównych nurtów współczesnej nauki. Każdemu, komu bardziej niż na wiedzy akademickiej, zależy na doświadczeniu i praktycznej wiedzy, która pozwoli mu szybko podjąć pracę, może spodobać się więc propozycja Collegium.
.

fot. materiały prasowe
.

Czym jest Collegium?

Collegium to szkoły policealne, które zajmują się kształceniem w zakresie medycznym i społecznym. Pozwalają na uzyskanie tytułu technika, który uprawnia do wykonywania wielu ciekawych zawodów, kładąc jednocześnie nacisk na praktyczne umiejętności, potrzebne w danej branży.

Collegium funkcjonuje w Warszawie już od 2002 roku, oferując najwyższe standardy nauczania i kształcąc młodych ludzi w tych branżach, w których są najbardziej potrzebni i najlepiej mogą się sprawdzić dzięki swoim indywidualnym preferencjom i umiejętnościom. Specjalizacje uzyskiwane w Collegium to między innymi: asystent osoby niepełnosprawnej, higienistka stomatologiczna, technik masażysta czy technik terapii zajęciowej. Więcej informacji o poszczególnych kierunkach można uzyskać na stronie szkoły: https://www.collegium.com.pl/.

Studia czy kurs kwalifikacyjny?

Dla osób, które nie potrzebują kilkuletniej nauki i chciałyby jak najszybciej podjąć pracę w wymarzonym zawodzie, Collegium oferuje oprócz studiów także krótkie kursy specjalizacyjne. Odbywają się one w systemie weekendowym lub wieczorowym, pozwalając na jednoczesną pracę lub wypełnianie innych obowiązków życiowych. Trwają zaledwie kilka miesięcy, dzięki czemu uzyskane kwalifikacje bardzo szybko można przełożyć na nową pracę.

Dlaczego warto zajmować się branżą medyczną?

Branża medyczna to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki, ale również jeden z najbardziej popularnych i prężnych kierunków kariery. Jest to wynikiem zmieniających się struktur społecznych, ale także otwartego podejście do problemów osób chorych i potrzebujących.

Doskonałym przykładem może być sytuacja osób niepełnosprawnych w Polsce. Jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu wiele z nich skazanych było na przebywanie w domu, jedynie w gronie opiekującej się nimi rodziny. Samodzielne życie dla wielu było jedynie niedoścignionym marzeniem.

Dziś, właśnie dzięki takim zawodowym jak asystent osoby niepełnosprawnej, ludzie ci mogą osiągnąć znacznie więcej. Podejmują naukę i pracę, samodzielnie kierują swoim życiem i nie boją się różnorodnych aktywności, o których wcześniej mogliby jedynie marzyć. Są znacznie bardziej samodzielni i mniej uzależnieni od rodziny, co przekłada się na ich poziom własnej oceny.

Z kolei ludzie, którzy decydują się na pracę z nimi w charakterze asystentów, nie tylko uzyskają cenne życiowe doświadczenia czy stały zarobek. Często odnajdują także prawdziwych przyjaciół, a także wykształcają w sobie takie cechy jak zwiększona empatia, życzliwość, cierpliwość czy umiejętność współpracy z innymi.

To jedynie kilka przykładowych powodów, dla których warto zainteresować się właśnie takimi kierunkami kariery. Bez wątpienia każdy, kto tylko podejmie wyzwanie i rozpocznie studia lub kurs, znajdzie dodatkowe argumenty, dlaczego warto.