Dlaczego joga?
- Bo jest to jedyny system, który łączy fizyczne i duchowe ćwiczenia w sposób kompletny, prosty i dostępny dla każdego bez względu na wiek.
- Jest oszczędna – wszystko, czego potrzebujemy by zacząć ćwiczyć to mata i „bezczasowa” przestrzeń wolna od faksów, telefonów, komórek i komputerów…
- Dzięki systematycznej praktyce, poprawia nie tylko gibkość, czy sprężystość mięśni, ale wzmacnia systemy odpornościowy i nerwowy organizmu, poprawia koncentrację Kręgosłup utrzymuje w znakomitej kondycji, co nie jest bez znaczenia dla funkcjonowania całego systemu.
- Joga uwalnia od lęków, negatywnych emocji, łatwiej radzić sobie z problemami. Dzięki tej praktyce łatwiej pozbywać się stresu, poprawia się jakość snu. Zapewne dlatego ta dyscyplina stała się tak popularna na całym świecie.
Dla kogo joga?
- Dla tych, którzy nie przepadają za sportami grupowymi
- Dla cierpliwych – nie należy oczekiwać szybkich efektów. To nie jest łatwe, ponieważ w dzisiejszych czasach szukamy przede wszystkim szybkich i efektownych rozwiązań Praktykuj w spokoju, z pokorą bez chęci osiągnięcia jakiegoś specyficznego celu. Bez specjalnych oczekiwań. Zaakceptuj nasze ciało, takim jakie jest i każdego dnia ćwicz najlepiej jak potrafimy
- Ćwiczą jogę artyści wszelkich dyscyplin, pisarze, politycy, dziennikarze, duchowni i także, lub raczej przede wszystkim, zwykli śmiertelnicy.
Od czego zacząć?
- Z szerokiego spektrum praktyk jogi najczęściej jako praktykę początkową wybiera się asany i pranayamy, czyli postawy jogi i ćwiczenia oddechowe, uzupełniając ją relaksem. Praktyka ta umożliwia odczuwanie wewnętrznego spokoju, pozwala nie tylko usprawnić ciało, ale też uwolnić się od negatywnych, destrukcyjnych emocji, stanów lękowych.
- Asany i ćwiczenia oddechowe powinny być praktykowane dokładnie i – przynajmniej na początku – pod okiem doświadczonego nauczyciela. Jest bardzo ważne, bowiem ćwicząc źle możemy sobie zaszkodzić zamiast pomóc.
Co sprawia trudność na początku?
- Bardzo trudno wyciszyć się, poradzić sobie z natłokiem myśli, zwłaszcza bez opieki nauczyciela Nawyk myślenia powoduje, że niezliczone ilości fal myślowych automatycznie i bez udziału świadomości kłębią się człowiekowi w głowie. Potrzeba 7 do 8 lat, aby oczyścić ów gigantyczny magazyn zwyczajowych myśli. Czy to długo? Tak naprawdę nie. Lepiej unikać fałszywych obietnic szybkiego sukcesu oferowanych przez inne dyscypliny. . Relaksacja, koncentracja i rozwój nowych nawyków, wymaga czasu, ale efekty będą zdumiewające. Najlepiej pomoże uporać się z tym problemem. doświadczony nauczyciel.