Najnowsze badania naukowe dowodzą, że odpowiednio dobrany zapach może nam dodać lub ująć kilka kilogramów! Dobry wybór perfum to podstawa, tylko jak go dokonać?

Otocz się mgiełką zapachu
Ćwiczenia są pro­ste. Przesadnie mocny zapach może być dla innych nie do zniesienia, szczególnie w miejscach publicznych, również w szkole. Aby zapewnić sobie piękny i delikatny zapach, rozpyl perfumy w powietrzu i przejdź przez tak utworzoną mgiełkę – osiądzie ona na ubraniu i włosach.

Przechowuj w pudełku
Perfumy powinny być przechowywane w pu­dełku, które chroni je przed światłem wy­wołującym chemiczne zmiany. Pomaga im to dłużej zachować zapach. Jeśli zauważysz, że Twoje perfumy zmieniają kolor (zwłaszcza gdy zaczynają ciemnieć), wyrzuć je. Oznacza to nieodwracal­ne zmiany chemiczne w butelce, a zaaplikowane perfumy mogą wywołać niepożądane reakcje skóry.

Testuj tylko cztery
Nie próbuj więcej niż czterech zapachów naraz, bez względu na silną pokusę, jakiej ulegasz w sklepie. Nie zdołasz ich odróżnić, choć wąchanie kawy nieco pomoże w odzyskaniu węchu. Kiedy wypróbowujesz nowy zapach, poczekaj około pięciu godzin aż rozwinie się on na skórze w całej pełni.

Utrwal zapach
Zapach będzie trwalszy, jeśli będziesz używać kilku elementów podobnie pachnących – żelu pod prysznic, emulsji do ciała i perfum. Pamiętaj też o tym, by nie perfumować się tuż przed wyjściem z domu – zapach po­trzebuje ciepła skóry, aby wejść w interakcję z wonnymi olejkami. Aby uzyskać długotrwały efekt, należy stosować środki zapachowe bezpośrednio na skórę. Aplikuj je w miejscach, gdzie wyczuwalny jest puls, zapach będzie się wzmagał wraz ze wzrostem temperatury ciała.

Rób przerwy
Wykazano, że wrażliwa skóra przyzwyczaja się do zapachu używanego codziennie i reaguje niekorzystnie, gdy po przerwie wracamy do ich używania. Aby tego uniknąć, staraj się korzystać z kilku zapachów na przemian.
Perfumy są dość powszechną przy­czyną alergii skórnej, pojawiającej się czę­sto na innych czę­ściach ciała niż miej­sce aplikacji. Jeśli zaobserwujesz takie objawy, odstaw perfumy na kilka dni i sprawdź, czy zmiany ustępują. Unikaj stosowania wód zapachowych na słońcu, gdyż może to wywołać wysypkę.

Perfumya samopoczucie
Zapach wpływa na nasze samopoczucie. Aby zabezpieczyć się przed negatywnymi wpływami, staraj się trzymać nuty wanilii i cytrusów, a na wie-czorną dyskotekę wybieraj zapach piżmowy lub różany. Zapachy kwiatowe i owocowe są zare­zerwowane dla pory dziennej. Mogą to być pojedyncze nuty lub bukiety zapachów, w których dominują róże, konwalie, frezje i fiołki. Cytrus jest rześki, odświeżający i cierpki. Ponadto większość wód toaletowych działa przez cztery do pięciu godzin. Możesz wobec tego zmieniać w ciągu dnia zapach, tak by odpowiadał twemu nastrojowi. Nie musisz być wierna jednym tylko perfumom.