Jak się zachować, by pomóc chłopakowi przeżyć jego maturę? Przed Tobą najtrudniejsze dni! Ale poradzisz sobie i z tym! Trzymaj się tylko 6 zasad!

1. Nie bądź stróżem porządku!
To zadanie zostaw jego rodzicom. Bez sensu, byś go rozliczała z tego, jak dysponował swoim czasem. Wypominanie tego, że się nie uczył, jest nie na miejscu. Tak, jak czarnowidztwo w stylu: Wiesz, mam przeczucia, że matmę zawalisz… No, chyba, że zależy Ci na szybkim zakończeniu tego związku? Jeśli nie, to nie rozliczaj chłopaka z tego, co zrobił, co umie, czego nie. Nie wydzwaniaj z pretensjami, że zamiast się uczyć, to ogląda film. I nie praw żadnych morałów, że mógł za kucie zabrać się pół roku temu.

2. Nie przepytuj!
Jeśli poprosi Cię o pomoc, na przykład przepytanie, to oczywiście, zrób to! Nie naciskaj na to. Staraj się jednak być pomocna. Jeśli panikuje, to chociaż Ty myśl konstruktywnie. Wytłumacz mu, by spokojnie przejrzał notatki i nie myślał o tym, że nie zda. Bo Ty i tak go kochasz, czy będzie miał maturę cz też nie!

3. Zadbaj o to, by miał dobry humor!
Nie pozwól, by wpadł w doła. Jego stres przedmaturalny rozładuj wspólnym oglądaniem jakiejś komedii. Jeśli nie przepada za tego typu filmami, wypożycz coś z repertuaru kabaretowego. Na randkę przynieś orzechy i powiedz, że teraz będziecie bawić się w wiewiórki. Przynieś chłopakowi dużego, kolorowego lizaka, jego ulubioną czekoladę. Coś z jedzonka, co zawiera w sobie sporo magnezu…

4. Dopilnuj, by łyknął… świeżego powietrza!
Jego starzy każą mu się sporo uczyć, więc choć Ty miej serce, i wyciągnij go na spacer! Wybierzcie się na rowery, kręgle, partyjkę tenisa. Poruszajcie się po świeżym powietrzu. Niech mózg Twego faceta się dotleni, wtedy będzie mu się lepiej myślało!

5. Poćwicz nad jego samooceną
On teraz do tego nie ma głowy! Wręcz odwrotnie, jest przekonany o swojej beznadziejności, że niczego nie umie i na sto procent nie zda matury! Jakie jest Twoje zadanie? Mówić Mu, że jest cudowny, że zazdrościsz mu refleksu, błyskotliwości. Że jest świetny z przedmiotów, z których zdaje egzamin. I że jesteś o niego spokojna, bo wiesz, że zda (mów tak, nawet, jeśli w Twej głowie kołatają się inne myśli…). Przypominaj mu wszystkie jego sukcesy.

6. Trzymaj za niego kciuki!
Już za dzień matura, już jest matura! W godzinach, kiedy będzie pisał, odpowiadał, trzymaj za niego kciuki! A potem zadbaj o to, by jak najszybciej zapomniał o stresie. Scenariusz na relaks wymyśl już sama!