Jak olśnić towarzystwo i sprawić, by wszyscy skupili na Tobie uwagę, natychmiast gdy wejdziesz na salę studniówkową? Wskazówek udziela Linda Bird, ekspertka w dziedzinie urody oraz autorka bestselleru książkowego pt. „Wyglądaj świetnie każdego dnia”.

Odpowiednia sukienka – pomyśl o takiej sukience, która nigdy Cię nie zawiodła. Najważniejsze, abyś wybrała strój odpowiedni na okazję. Na studniówkowy bal sukienka musi być odświętna! To samo dotyczy makijażu, biżuterii, perfum i butów. Twoja prezencja jest pierwszą rzeczą, która zostanie zauważona, i będziesz się czuła pewniej, wiedząc, że jesteś ubrana stosownie na ten wieczór. Uwaga: chociaż kupowanie nowych ubrań jest bardzo przyjemne, weź pod uwagę, że będziesz się czuła pewniej, jeśli będą one wygodne. Pochodź więc po domu w nowych butach, przymierz nową bieliznę i sprawdź, czy nie jesteś uczulona na metale zawarte w biżuterii.

Przygotuj się
Poświęć tyle czasu na przygotowania, ile tylko możesz. Umów się na wizytę u fryzjera, idź do kosmetyczki na manikiur lub makijaż. Zadbanie o siebie sprawi, że w jednej chwili poczujesz się atrakcyjniejsza i bardziej pewna siebie, co od razu da się zauważyć.

Nastaw się pozytywnie
Dobrym sposobem, aby pokonać zdenerwowanie, lęk i obawy, jest wyobrażanie sobie, jak wspaniałe wrażenie zrobisz. Powtarzaj sobie: „Zabłysnę. Zawsze spełniam oczekiwania.
Jestem sympatyczna. Ludzie mnie lubią. Wyglądam fantastycznie”.

Pierwsze powitanie
Poćwicz mocny, pewny uścisk dłoni, pamiętając, że przy powitaniu niezbędny jest kontakt wzrokowy. Uśmiechaj się i bądź radosna. Efekt będzie natychmiastowy, a Ty będziesz emanowała ciepłem i życzliwością. Lubimy lu-
dzi, którzy lubią nas, a uśmiech jest oznaką sympatii.

Zwolnij tempo
Zdenerwowanie może zmienić nawet najbardziej melodyjny głos w bełkot przypominający Myszkę Miki po nawdychaniu się helu. Odpręż się. Spróbuj mówić wolniej. Oddychaj głęboko, idź powoli, spokojnym krokiem i utrzymuj kontakt wzrokowy niezależnie od tego, jak bardzo jesteś zdenerwowana.

Przygotuj sobie tematy do rozmowy
Przygotuj wcześniej kilka przełamujących lody tema-tów. Dobrym sposobem nawiązywania kontaktu
z innymi ludźmi jest pytanie o nich samych. Okaż zainteresowanie, pytając o neutralne rzeczy, takie jak ulubione miejsca spędzania wa-kacji, ulubiona muzyka.

Co mówią eksperci?
Pierwsze wrażenie jest w 55 proc. zależne od tego, jak wyglądasz i jak się zachowujesz, w 38 proc. od sposobu, w jaki mówisz, a tylko w 7 proc. od tego, co mówisz.

Proste i szybkie sposoby na upiększanie

  • Zamaskowane pryszcze
    Na początku przemyj obszar twarzy, na którym wyskoczyły pryszcze, płatkiem kosmetycznym nasączonym leczniczym tonikiem. Następnie nałóż preparat matujący, aby usunąć nadmiar tłuszczu ze skóry i zapobiec starciu korektora. Wybierz korektor w tym samym odcieniu co Twoja cera, raczej o suchej niż kremowej konsystencji, i nałóż na pryszcz. Szczoteczką lub palcem usuń nadmiar korektora. Pamiętaj, że chcesz zakamuflować tylko pryszcz, a nie obszar wokół niego.
  • Ułóż fryzurę
    Oto superszybki sposób ułożenia włosów. Delikatnie spryskaj włosy wodą, a następnie zastosuj piankę unoszącą włosy u nasady, co natychmiast zwiększy ich puszystość i objętość. Zacznij suszenie również od nasady włosów, unosząc je delikatnie. Przeczesz je szczotką z naturalnego włosia, aby włosy były błyszczące. Na końcu palcami ułóż fryzurę, wprowadzając trochę artystycznego nieładu.