Wszyscy pragniemy posiadać gładką i jędrną skórę. W rzeczywistości inwestujemy pieniądze w produkty do pielęgnacji skóry, aby uzyskać młodszy wygląd.
.

Jeśli wydałeś również dużo pieniędzy na produkty kosmetyczne, ale nie uzyskałeś pożądanego rezultatu, nadszedł czas, aby poszukać rozwiązań w swoim domu. Tak, powinieneś spróbować ziół, przypraw i innych naturalnych środków na problemy skórne. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, które zioła są dobre dla twojej skóry.

Rumianek

Rumianek zawiera związek, który może zmniejszać rozwój zmarszczek. Szybciej leczy również podrażnienia skóry, takie jak oparzenia i trądzik. Rumianek można przyjmować w postaci herbaty lub można go używać do mycia twarzy. Jednak może nie pasować do skóry i ciała wszystkich osób. Dlatego używaj go ostrożnie.

Nagietek

Jest to jedno z najskuteczniejszych ziół dla suchej skóry. Ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe, przeciwzapalne, przeciwwirusowe, które mogą znacznie poprawić zdrowie skóry. Rozpuszczalne w oleju karotenoidy obecne w nagietku działają cudownie na Twoją skórę. Leczy stany zapalne, łuszczycę, wysypki, zapalenie skóry, żylaki, rozstępy i brodawki.

Święta Bazylia

Święta Bazylia to zioło kulinarne, które ma właściwości przeciwgrzybicze i antybiotyczne. Jest bardzo dobry dla skóry. To wspaniały wzmacniacz odcienia skóry, który może ożywić matową skórę. Może również pomóc w łagodzeniu, gojeniu i odmładzaniu skóry. Bogate w przeciwutleniacze oraz witaminy A i C, zioło to niszczy szkodliwe wolne rodniki i zapewnia cudowną skórę.

Kurkuma

Ta cudowna przyprawa nie jest dla nas niczym nowym. Jego właściwości przeciw utleniające i przeciwzapalne pomagają utrzymać skórę wolną od wyprysków i głęboko ją odżywić. Antyseptyczne właściwości kurkumy mogą zapewnić ulgę w trądziku. Może również łagodzić stany skóry, takie jak trądzik różowaty. Ta mocna przyprawa jest prawdopodobnie najsilniejszym lekarstwem na problemy skórne.

Lawenda

Lawenda może być stosowana jako lek na trądzik i egzemę. Olejek lawendowy ma przyjemny zapach i działa kojąco na skórę. Nie tylko odżywia skórę, ale także pomaga w eliminacji bakterii, które mają tendencję do wnikania głęboko w pory. Jest zatem idealny do leczenia i zapobiegania trądzikowi. Przeciwutleniacze i właściwości przeciwdrobnoustrojowe pomagają ograniczyć uszkodzenia oksydacyjne, które mogą powodować przedwczesne starzenie się skóry.

Kolendra

To wyjątkowe zioło o silnym aromacie jest również jednym z najlepszych ziołowych środków na problemy skórne, ponieważ jest wypełnione przeciwutleniaczami, żelazem, beta-karotenem i witaminą C. Może zapewnić miękką i jędrną skórę. Sok może działać jak urok w leczeniu trądziku i epidemii. To niesamowity środek dezynfekujący i detoksykacyjny.

Pietruszka

Pietruszka jest cudownym ziołem, ponieważ może zrównoważyć produkcję oleju, zmniejszyć stan zapalny i zapobiegać przebarwieniom skóry. To aromatyczne zioło może zwalczać trądzik. Może również pomóc zmniejszyć drobne linie i zmarszczki.

Czosnek

Ten naturalny przeciwgrzybiczy składnik jest stosowany w leczeniu wielu schorzeń skóry. Ta bogata przyprawa zawiera również właściwości przeciwbakteryjne, które mogą oczyścić z nagromadzenia odpadów komórkowych, które są głównie odpowiedzialne za dolegliwości skórne. Jest pełen żelaza, wapnia, witamin B6 i C oraz manganu, które mogą pomóc w zaburzeniu oksydacji wolnych rodników, które przyczyniają się do przedwczesnego starzenia.