Zastanawiasz się, jaki kierunek studiów wybrać? Zależy Ci na tym, żeby móc później znaleźć pracę w zawodzie i odnaleźć się na rynku pracy? Wybierz budownictwo ogólne! Studia inżynierskie budowlane pozwolą Ci uzyskać kompetencje odpowiadające na jedną z podstawowych potrzeb społeczeństwa. Przecież zawsze będzie popyt na nowe domy i inne budynki. Potrzebni będą więc również specjaliści, będący w stanie poprowadzić proces stawiania domu od początku do końca.
.

Studia budowlane w Warszawie

Budownictwo można dziś studiować w wielu miejscach. Między innymi Uczelnia Techniczno-Handlowa z siedzibą w Warszawie oferuje studentom podjęcie studiów budowniczych. Dyplomy uzyskane na tej uczelni są doceniane przez większość pracodawców. Nie powinno to dziwić, ponieważ są one dowodem posiadania wysokich kompetencji. Absolwenci studiów budowlanych w Warszawie na uczelni UTH będą w stanie:

  • wprowadzać do swojej pracy nowoczesne metody projektowania,
  • efektywnie zarządzać procesami budowlanymi,
  • eksploatować obiekty budowlane, dzięki znajomości odpowiednich metod i technik,
  • wykazać się kompetencjami pozwalającymi na wykonywanie czynności związanych z projektowaniem, wykonawstwem i remontami.

Budownictwo ogólne to ciekawa specjalność, dostępna na studiach inżynierskich. Studia inżynierskie z budownictwem jako specjalnością pozwolą Ci na zdobycie tytułu inżyniera oraz dobre przygotowanie się do podjęcia studiów magisterskich. Specjalność budownictwo ogólne jest dostępna zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. W pierwszym przypadku studia trwają siedem semestrów. W drugim natomiast czas studiowania wydłuża się do ośmiu semestrów ze względu na mniejszą liczbę zajęć w czasie każdego z nich.

 

Studia Budownictwo ogólne

Budownictwo – studia w Warszawie

Warszawa jest bardzo atrakcyjnym miastem, do którego przyjeżdża wiele osób, celem podjęcia pracy lub zdobycia wykształcenia. Stolica kraju kusi możliwością rozwoju, ciekawymi ofertami na rynku pracy oraz wysokim poziomem uczelni. Jeśli więc zastanawiasz się nad specjalnością budownictwo ogólne, to studia budownicze w Warszawie będą strzałem w dziesiątkę!

W jaki sposób możesz wykorzystać umiejętności zdobyte na specjalności budownictwo ogólne? Między innymi poprzez:

  • pracę w administracji (państwowej lub samorządowej),
  • prowadzenie działalności gospodarczej,
  • pracę w przedsiębiorstwach budowlanych oraz remontowych,
  • wykonywanie zleceń w biurach projektowych.

Studia budownicze w Warszawie pozwolą Ci na zdobyć praktyczne umiejętności, które przydadzą się na rynku pracy. Budownictwo ogólne, stanowiące specjalność na studiach inżynierskich, wyposaża swoich absolwentów w dużą porcję wiedzy oraz praktycznych umiejętności. Warto mieć na uwadze, że podczas realizowania specjalności budownictwo ogólne, uczelnia UTH współpracuje z Instytutem Badawczym Dróg i Mostów w Warszawie, co pozwala na jeszcze lepszą jakość kształcenia. Kończąc studia inżynierskie możesz być pewny, że znajdziesz po nich pracę, która będzie dawałą Ci nie tylko dobre zarobki, ale również wiele satysfakcji.