Jeżeli chodzi o wybór cateringu dietetycznego w Bielsku-Białej, to wystarczy skorzystaj z porównywarki Cateromarket.pl i wybrać dla siebie najbardziej optymalną dietę.

Jeżeli chodzi o wybór cateringu dietetycznego w Bielsku-Białej, to wystarczy skorzystaj z porównywarki Cateromarket.pl i wybrać dla siebie najbardziej optymalną dietę.

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny jest usługą branży gastronomicznej, która polega na dowozie posiłków pod wskazany przez zamawiającego adres. W tym wypadku jednak, zazwyczaj do domu albo do miejsca pracy dowożony nie jest posiłek pojedynczy, ale zestaw zdrowych, zbilansowanych i dietetycznych posiłków, rozłożonych na cały dzień. Takie posiłki potocznie nazywane są dietami pudełkowymi.

Catering dietetyczny nie jest niczym nowym i istnieje na polskim rynku przynajmniej od początku XXI wieku. Jednakże popularność tzw. fit cateringu eksplodowała dopiero w ciągu ostatnich pięciu lat. Stało się tak m.in. dzięki dynamicznemu rozwojowi polskiej gospodarki, w tym rozpowszechniającym się korporacyjnym stylom życia wraz ze wzrostem wynagrodzeń oraz dzięki temu, że catering dietetyczny przestał być postrzegany jako ekskluzywna usługa zarezerwowana wyłącznie dla celebrytów i kadr kierowniczych.

Rosnące zainteresowanie zdrową odmianą jedzenia pudełkowego wśród szerszego grona odbiorców sprawiło, że powstało zapotrzebowanie na powstawanie coraz to nowych firm cateringowych. Skutek jest taki, że według różnych szacunków w ciągu ostatnich lat powstało nawet kilkaset nowych firm w branży cateringowej. Obecnie już nikogo nie dziwi, że usługa dostępna jest nie tylko w najszybciej wdrażającej nowe zapotrzebowania na rozwiązania, czyli w Warszawie, ale firmy cateringowe obecne są dużej liczbie także w Trójmieście, Krakowie czy Poznaniu i w Suwałkach, Wałbrzychu czy w Siedlcach, a także w mniejszych miejscowościach. W niektórych z nich trwa o klienta zażarta walka, a to sprzyja własnie przede wszystkim klientom. Aby utrzymać się na rynku, cateringi muszą oferować coraz lepszą jakość za coraz rozsądniejsze pieniądze.

Koszt cateringu dietetyczny w Bielsku-Białej

Ceny diet pudełkowych w całej Polsce, a więc i również Bielsku-Białej są ogromnie zróżnicowane, a temat nadaje się na rozległy osobny referat. Najtańsza dieta pudełkowa kosztuje ok. 30 zł na cały dzień, ale z kolei najdroższy całodzienny zestaw dietetyczny może kosztować nawet 140 zł.

Skąd się biorą aż tak duże różnice i jakie czynniki wpływają na ostateczną cenę cateringu?

Najdroższe są zawsze komponenty, a więc koszt artykułów spożywczych, z których przygotowuje się dany posiłek, czyli tzw. food cost. Jest to logiczne, gdyż dieta odchudzająca o zawartości 1000 kcal nie może mieć ceny podobnej do ceny diety dla sportowców o wartości 4000 kcal – w tej pierwszej będzie zawsze nawet kilkakrotnie mniej jedzenia. Nie jest to jednak jedyny aspekt, gdyż nie zawsze chodzi o ilość produktów i spore różnice mogą pojawić się w porównywalnych kalorycznie dietach.

Średni cennik standardowej dziennej diety 2000 kcal to ok. 60 zł, ale istnieją firmy, w których taki zestaw zamówimy już za 40 zł/dzień. Tutaj na różnicę w cenie ma wpływ zazwyczaj jakość składników używanych do przygotowania posiłków i dobrze to widać na przykładzie jajek, które można kupić za 40 groszy, ale równie dobrze zastosować jaja ekologiczne od kur z wolnego wybiegu, których koszt jest 3,5 raza wyższy i wynosi 1,40 zł. Inne przykłady to pełnoziarnisty chleb wypiekany samodzielnie na domowym zakwasie kontra wybór taniego chleba tostowego albo kurczak z ziemniakami kontra wołowina na puree z topinamburu. Wybierając oferty droższe, bardzo często możemy liczyć na produkt o wyższym standardzie żywieniowym. W droższych ofertach mogą na nas czekać produkty ekologiczne, superfoods, egzotyczne owoce i warzywa oraz żywność wyrobu restauratora.

Oczywiście koszt cateringu to również inne czynniki. Na ostateczną cenę każdego zestawu cateringu pudełkowego mają wpływ m.in. wynagrodzenia pracowników i jeśli chodzi o miejsce pracy, to w tym wypadku pensje zarówno kucharza, jak i dietetyka w Warszawie będą nieporównywalnie wyższe od tych np. w Radomiu. Ponadto dochodzą opłaty i czynsze za lokal gastronomiczny, leasingi oraz ew. kredyty na sprzęt kuchenny, czy samochody-chłodnie, do tego opakowania, czyli słynne pudełka na żywność i wreszcie koszt dostawy pod wskazany adres, który może wynieść dodatkowe kilkanaście złotych.

Warto wiedzieć, że jeśli catering dietetyczny w tak dużym mieście jak Bielsko-Biała kosztuje „za tanio”, to prawdopodobnie w pudełku są tańsze i najprostsze produkty żywnościowe. Możemy się na to godzić albo wybrać produkt droższy, zaspokajający nie tylko głód, ale i nasze podniebienia.

Skorzystaj z porównywarki Cateromarket.pl i wybierz dietę dla siebie: https://cateromarket.pl/catering-dietetyczny/bielsko-biala