Wiele osób lubi obcować z naturą. Piesze wycieczki, uprawa roślin czy aranżacja ogrodu – to bardzo częste zajęcia ludzi kochających przyrodę. Kiedy planuje się prezent, warto rozważyć ciekawą publikację książkową, która rozbudzi zainteresowania. Jakie książki warto kupić miłośnikom natury?
.

Spacerem po lesie, czyli różnego rodzaju atlasy i przewodniki

Z pewnością bogato ilustrowane albumy doceni każdy, dla kogo przebywanie na łonie natury jest nieodłączną częścią życia. Kunszt doskonałych fotografów przyrody potrafi zachwycić nawet mniej zorientowane osoby, a jest jeszcze bardziej doceniany przez wnikliwych obserwatorów. Doskonały pomysł na książkę to także ciekawy atlas przyrody albo przewodnik po określonych terenach. Być może będzie on inspiracją do nowych podróży i odkryć. Tego typu publikacje będą świetnym pomysłem na prezent niezależnie od wieku osoby obdarowywanej.

Własny zielony taras czy ogród – jest na to sposób!

Czy obcowanie z naturą to także uprawa roślin doniczkowych albo dbanie o ogród? Z pewnością tak, dlatego różnorodne poradniki jak robić to właściwie cieszą się ogromnym uznaniem. Dobrym pomysłem mogą być również pozycje książkowe, jakie opracowała Maja Popielarska. Ta znana z telewizji dziennikarka jest również wielbicielką ogrodów i roślin. Otrzymała nagrodę z branży ogrodniczej, a jej poradniki są cenione wśród entuzjastów kwiatów i zieleni. Wydała również książkę dla młodych ogrodników w prosty sposób przybliżającą dzieciom podstawy ogrodnictwa.

Natura w ogródku działkowym – jak o nią zadbać?

Bez wątpienia użytkownicy rodzinnych ogrodów działkowych kochają to, co robią w wolnym czasie. Swoje hobby, często pielęgnowane od lat niejednokrotnie zamieniają na sposób na relaks po pracy czy na emeryturze. Dlatego każdy, nawet najbardziej wytrawny działkowiec doceni dobrej jakości poradniki dotyczące uprawy roślin – nie tylko ozdobnych. Wiele osób latem i jesienią z ogródka działkowego zbiera obfite plony owocowo-warzywne. Dlatego sposoby na ich polepszenie potrafią być docenione. Również ciekawe publikacje dotyczące aranżacji ogrodów, w tym również ogródków działkowych mogą być dobrym pomysłem na prezent dla działkowca.

Obcowanie ze słowem pisanym, odpowiednio dobraną ilustracją czy fotografią potrafi wciągnąć. Dotyczy to nie tylko literatury pięknej, ale również pozycji takich jak poradniki czy albumy. Bardzo często z braku czasu to właśnie takie pozycje są najczęściej wybierane, gdyż poza treścią i formą niosą również ze sobą praktyczny przekaz do wykorzystania w codziennych działaniach.