Leczenie ortodontyczne nie jest rozwiązaniem uniwersalnym. Ważne jest, aby pacjenci byli świadomi różnych metod leczenia oraz ich zalet i wad. W niektórych przypadkach leczenie ortodontyczne może nie być jedyną opcją. Lekarz ocenia te przypadki pod kątem wieku pacjenta, wielkości szczęki, długości zębów, rozstawu zębów, potrzeby ekstrakcji itp. Tradycyjne leczenie ortodontyczne przez wielu uważane jest za najlepszą opcję. Aparaty są zwykle wykonane z metalowych lub ceramicznych zamków, które mocują się do zębów i drutów, które biegną za nimi, aby przenieść je na miejsce. Ortodonci polecają aparaty stałe, ponieważ są niedrogie, skuteczne i łatwe w utrzymaniu.

Aparat stały, a aparat ruchomy

Aparaty stałe to metalowe zamki, które są mocowane do zębów i połączone metalowym drutem. Zamki i druty pozostają cały czas na swoim miejscu i muszą być regularnie dopasowywane w miarę wzrostu zębów dziecka. Z drugiej strony aparaty ruchome są wykonane z akrylu lub plastiku i można je regularnie zdejmować do jedzenia lub mycia zębów.

Zdejmowane aparaty ortodontyczne można regularnie zdejmować do jedzenia lub mycia zębów.

Ocena ortodontyczna – konsultacja

Ocena ortodontyczna to proces, który wymaga szczegółowej oceny cech uzębienia i zgryzu pacjenta. Wykonywany jest przez ortodontę lub lekarza stomatologa.

Korzyści płynące z profesjonalnej oceny ortodontycznej są liczne, w tym zapewnienie dokładnej diagnozy, szczegółowego badania i zalecenia leczenia dla pacjenta. Korzyści płynące z profesjonalnej oceny ortodontycznej są następujące:

  • dobrze dobrany rodzaj aparatu
  • dobrze oszacowana długość leczenia

Gdzie szukać dobrego ortodonty

Wraz z napływem ortodontów na rynek szukanie dobrego ortodonty staje się trudnym zadaniem. Wyzwanie polegające na znalezieniu właściwego jest jeszcze większe z powodu dostępności Google i Znanylekarz pl, które w swojej bazie danych dostarczają tylko informacje o niektórych ortodontach.

Oto kilka wskazówek, których możesz przestrzegać:

  • Upewnij się, czy w danej placówce obsługują refundowanie z NFZ, ale uważaj, czasami szukanie byle jakiego ortodonty, byle refundowanego może się źle skoczyć.
  • Poszukaj doświadczonego i certyfikowanego ortodonty, który praktykuje od co najmniej 10 lat. W https://persdental.pl/ prowadzą leczenie ortodontyczne od 1995 roku.
  • Upewnij się, że Twój dentysta poleca najlepszego ortodontę, jakiego zna w swojej okolicy, aby zapewnić jakość usług i wyniki.