Od kilku dobrych lat bombardowani jesteśmy z każdej strony pięknie wyrzeźbionymi sylwetkami, dietami pudełkowymi oraz niskokalorycznymi posiłkami, które z łatwością wykonamy w domu. Coraz więcej i głośniej mówimy także o ruchu body positive a tym samym racjonalnym i zdrowym odżywianiu. W social mediach dzień dnia przewijają się kolejne rolki, tiktokowe virale oraz relacje instagramowe mające na celu przekazać nam wiedzę z zakresu dietetyki.

Czy jednak każdy może ją przekazać?

Jak się domyślacie – nie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by zdobyć odpowiednią wiedzę w tym zakresie i także prowadzić własny dietetyczny biznes cieszący się szczególną popularnością. Zapotrzebowanie na ten zawód wciąż rośnie.

W jaki sposób zdobyć odpowiednie kwalifikacje?

Zawód ten wymaga wiedzy z zakresu budowy i funkcjonowania ludzkiego ciała, psychologii, fizjologii, technologii i chemii żywności. Dodatkowo należy liczyć się z tym, że będziesz nie tylko układał indywidualnie dostosowany jadłospis dla pacjenta ale także staniesz się edukatorem, konsultantem tej specjalizacji.

Jeśli zatem jesteś gotowy na to by się uczyć i nie przeraża Cię odpowiedzialność związana z tym zawodem. To trafiłeś w odpowiednie miejsce. W naszych szkołach policealnych oferujemy kierunek Dietetyka z suplementacją sportową.

Co dokładnie kryje się za tym kierunkiem?

Podczas zajęć nauczysz się fachowo oceniać jakość składników oraz poszczególnych produktów odżywczych. Co w przyszłości pozwoli Ci na dopasowanie diety do każdej osoby i do trybu życia jaki dana osoba prowadzi. Będziesz także umiał dokonać skrupulatnej analizy wpływu konkretnego produktu na organizm człowieka.

W program nauczania wpisują się towaroznawstwo żywności, zasady racjonalnego żywienia, psychologia w dietetyce, planowanie diety – zajęcia praktyczne, suplementacja i suplementacja sportowa a także układanie wspomnianych już jadłospisów.

Jak długi okres czasu zajmie mi nauka?

Zajęcia to 200 godzin dydaktycznych. W trybie zaocznym lub online. Zatem wystarczy jedynie rok byś mógł zdobyć szeroką wiedzę z zakresu dietetyki. Po tym okresie czasu – co najważniejsze – otrzymujesz dyplom Specjalisty Ds. Dietetyki.

Jeśli zatem już zdobędziesz wykształcenie i będziesz miał odpowiednie podejście do pacjentów to z pewnością w krótkim czasie zyskasz wielu klientów a co za tym idzie satysfakcjonujące zarobki – zapraszamy do naszej szkoły policealnej której pełna oferta znajduje się na stronie https://policealna.gowork.eu Jedyne co musisz zrobić to zapisać się na ten kierunek i skrupulatnie uczestniczyć w zajęciach.

Tekst sponsorowany: Szkoła policealna GoWork.eu w Warszawie – https://policealna.gowork.eu