Podczas gdy telewizja i gry wideo rywalizują o uwagę naszej rodziny, gry planszowe zostały zepchnięte do mrocznych zakamarków naszych wspomnień, tak jak robiliśmy to z naszymi rodzicami, kiedy nie mieliśmy fajnych gadżetów high-tech i telewizji satelitarnej. Ale odkurzanie tych gier może prowadzić do tworzenia więzi rodzinnych, które są nie tylko zabawne, ale mogą poprawić rozwój umysłowy i emocjonalny dzieci, pomagając im lepiej radzić sobie w szkole i w środowisku społecznym.

Nauka postępowania zgodnie z zasadami

Podczas gdy żaden rodzic nie lubi zamieniać się w policjanta drogowego podczas rodzinnej zabawy, Jennifer mówi, że kontrolowanie oszustw to dobry sposób na nauczenie dzieci, jak ważne jest przestrzeganie zasad, umiejętności, która wystarczy im na długo w dorosłym życiu. Tendencja rodzica polega na tym, że albo przychodzi się do nich i mówi: nikt nie będzie się z tobą bawił, jeśli to zrobisz, albo po prostu pozwalaj im to robić, ponieważ chcesz, aby rodzinny wieczór gier poszedł dobrze. Przed rozpoczęciem gry porozmawiaj o zasadach gry i podkreśl, jak ważna jest szczerość. Odwiedź: http://sprawnefirmy.pl.

Nauka o przegrywaniu i wygrywaniu

Przegrana gra może doprowadzić do szału u wielu dzieci, ale Jennifer mówi, że nauczenie się przegrywania z wdziękiem jest ważną umiejętnością, którą wszystkie dzieci muszą doskonalić, aby odnieść sukces w życiu. Sama Jennifer zmierzyła się z przerażającą grą nocnych łez. Mój syn był największym przegranym i za każdym razem, gdy graliśmy w grę, kończył we łzach. W odpowiedzi rodzina zdecydowała, że będzie dwóch zwycięzców. Zwycięzca, który wygrał grę, i zwycięzca, który najlepiej radził sobie z przegraną. Nie zapomnij też kontrolować własnych emocji, pokazując dzieciom, jak sobie radzić, gdy coś nie idzie po ich myśli w grze.

Jak zostać dobrym gospodarzem

Nie ma znaczenia, czy spotykasz się z kumplami, czy nawet rodziną – stara rada twojej mamy wciąż obowiązuje. Bądź dobrym gospodarzem. Poświęć trochę czasu na powitanie ludzi, gdy się pojawią, nawet jeśli pojawią się trochę późno i oznacza to wstrzymanie gry. Upewnij się, że każdemu zaproponowano drinka. Spraw, aby wszyscy czuli się mile widziani przy stole. Może się to wydawać paradoksalnym stwierdzeniem, ale wieczory z grami to tylko połowa gry. Przez większość czasu w równym stopniu dotyczą budowania relacji z ludźmi.