Miłośnicy wody gazowanej podkreślają, że ma ona lepszy smak i lepiej gasi pragnienie. Jednak aby móc raczyć się napojem z bąbelkami, wcale nie musisz pamiętać o regularnym kupowaniu zgrzewek produktów butelkowanych. Możesz zapewnić sobie stały dostęp do wody gazowanej – wystarczy zainwestować w dystrybutor.

Woda gazowana z dystrybutora – czy to możliwe?

Automaty do wody występują w wielu różnych wariantach. Mogą przewidywać stosowanie wymiennych butli lub pobierać wodę z instalacji i poddawać ją uzdatnianiu. O tym, która opcja lepiej się sprawdzi, decydują indywidualne potrzeby dotyczące ich wydajności, sposobu montażu czy dodatkowych opcji, takich jak uzyskanie napoju gazowanego.

Jeśli szukasz automatu do wody, do wyboru masz między innymi urządzenia:

  • nablatowe,
  • podblatowe,
  • wolnostojące,

Podział ten dotyczy jednak wyłącznie sposobu montażu takich produktów. Kolejna decyzja, jaką należy podjąć, jest związania z funkcjami, w jakie jest wyposażony dystrybutor do wody. Tutaj możesz wybierać pomiędzy urządzeniami podgrzewającymi lub chłodzącymi. Możesz również kupić model dostarczający napój z bąbelkami.

Dystrybutor do wody gazowanej sprawdzi się świetnie w wielu miejscach – nie tylko w domu, ale także w biurze czy restauracji.

Jak działają dystrybutory wody gazowanej?

Dystrybutory do wody gazowanej są wyposażone w system pozwalający na podpięcie butli z dwutlenkiem węgla. Podczas jej pobierania gaz jest do niej uwalniany, dzięki czemu możesz otrzymać smaczny napój z bąbelkami. Co więcej, niektóre urządzenia mają opcję regulowania stopnia stężenia dwutlenku węgla. Możesz więc wybrać, czy masz ochotę na wodę lekko czy mocno gazowaną.

Możliwość nasycania płynu dwutlenkiem węgla nie jest zarezerwowana dla modeli pobierających wodę bezpośrednio z instalacji. Dostępne są także butlowe dystrybutory wody gazowanej. To świetny wybór, jeśli nie masz możliwości podpięcia urządzenia do sieci wodnej, a chcesz mieć dostęp do gazowanego napoju.

Warto podkreślić, że dystrybutory do wody gazowanej nie tylko nasycają ją gazem, ale także poprawiają jej parametry, czyli filtrują ją, regulują zawartość mikroelementów i zmieniają pH.

Jest to korzystne nie tylko dla jej walorów smakowych, ale przede wszystkim dla właściwości prozdrowotnych.

Gdzie sprawdzą się dystrybutory do wody gazowanej?

Takie dystrybutory są chętnie wybierane do domów i mieszkań, ale nie tylko. Można zamontować je również w restauracji i kawiarni, aby serwować gościom świeżą wodę gazowaną. To inwestycja, która pozwala zaoszczędzić, ponieważ napój z dystrybutora jest niemal darmowy. Ponadto jest on smaczny i zawiera zbilansowaną kompozycję składników mineralnych – konsumenci z pewnością to docenią.

Dystrybutor wody gazowanej może przydać się także jako element wyposażenia biurowej kuchni. Pracodawca ma obowiązek zapewnienia pracownikom dostępu do wody pitnej. Może to robić, kupując zgrzewki napojów butelkowanych, ale może również postawić na znacznie wygodniejsze i bardziej opłacalne rozwiązanie, czyli właśnie montaż dystrybutora. Szeroki wybór takich urządzeń pozwala na dobranie odpowiedniego modelu do każdych potrzeb.