Pierwsze miłości. Nastoletnie dramaty. Trudne momenty dorastania. Filmy dla nastolatków to zarówno pogodne, inspirujące obrazy, jak i trudne dramaty. Współczesne produkcje zaciekawią nie tylko młodzież, lecz także dorosłych. Jakie tytuły są tymi najczęściej polecanymi? Które filmy dla nastolatków uzyskują najlepsze oceny?

Filmy dla nastolatków, które spodobają się nie tylko młodzieży

Filmy młodzieżowe to jeden z najszerszych gatunków kinematografii a przy tym najbardziej wymagający. Tworzone są one dla młodych ludzi natomiast kręcone przez dorosłych, którzy dorastali w innej rzeczywistości. To dlatego trudno znaleźć filmy dla nastolatków, które spełniają oczekiwania widzów. Na szczęście na posiadaczy najlepszych kanałów TV w ramach abonamentu czekają wyjątki. Zachwycają zarówno młodzież, jak i dorosłych widzów, którzy na chwilę chcą poczuć się tak, jak wtedy, gdy mieli „naście” lat. Dobre kanały TV proponują najnowsze produkcje oraz filmy młodzieżowe, które już teraz mają status kultowych.

„Do wszystkich chłopców, których kochałam”

Pierwsze miłości i rozczarowania są nieodzownym doświadczeniem w wieku nastoletnim. W filmie „Do wszystkich chłopców, których kochałam” przekonuje się o tym Lana. Ta niezwykle wrażliwa dziewczyna ma też pojemne serce. W czasie swojej szkolnej kariery zakochuje się w wielu chłopcach i do każdego pisze miłosny list, którego jednak nigdy nie wysyła. Co się jednak stanie, jeśli pewnego dnia dotrą do swoich adresatów? O tym można przekonać się, oglądając pierwszą część młodzieżowej komedii romantycznej „Do wszystkich chłopców, których kochałam”. Zabawna i niesztampowa produkcja pozwala przenieść się w klimat szkolnych miłości i nastoletnich dramatów. Spodoba się nie tylko nastolatkom, lecz także dorosłym, którzy szukają lekkiego filmu na leniwy wieczór.

„Gwiazd naszych wina”

„Gwiazd naszych wina” to romantyczny dramat, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest klasyką nastoletniego kina. Opowiada o parze nastolatków, których łączą zarówno wspólne zainteresowania, jak i problemy zdrowotne. Para poznaje się na terapii osób chorych na raka i postanawia, że razem zmierzy się z trudną rzeczywistością. „Gwiazd naszych wina” to wzruszająca produkcja, która przekaże uniwersalne prawdy i wartości osobom w każdym wieku.

„Wredne dziewczyny”

Miłość to nie jest jedyne zmartwienia nastolatków, dobrze wie o tym kinematografia. Wśród dobrych tytułów można odnaleźć więc również produkcje opadające o odnalezieniu się w grupie, akceptacji, próbach znalezienia własnego ja itp. Nie brakuje też filmów opowiadających o rówieśniczej rywalizacji. Przykładem jest tu tytuł „Wredne dziewczyny”. Opowiada historię 16-letniej Cady, która przyjeżdża do USA z Afryki. Skromna, wychowana wśród zwierząt i przyrody trafia do elitarnej szkoły, w której rządzą trzy dziewczyny mające wszystko. Szybko okazuje się, że Cady, aby przetrwać, musi zastosować prawa dżungli. Czasem śmieszny, czasem gorzki film w reżyserii Marka Watersa to dobre kino, opowiadające o uniwersalnych wartościach, przyjaźni i walce o samego siebie.

„Aż do kości”

Filmy dla nastolatków, które spodobają się dorosłym, to nie tylko komedie czy romantyczne melodramaty. Nastoletnie kino proponuje też poruszające obrazy opowiadające o aktualnych problemach młodych ludzi. Takie tytuły niosą za sobą wartości edukacyjne i pozwalają wejść w skórę nastolatka oraz poznać jego sposób myślenia. Jednym z bardziej poruszających filmów, opowiadających o problemach wieku nastoletniego, jest „Aż do kości”. To historia o wewnętrznym bólu, który doprowadza do anoreksji. Choroba, z którą mierzy się główna bohaterka, nie może zostać wyleczona za pomocą tradycyjnej tabletki, konieczna jest długa i bolesna terapia pozwalająca zrozumieć siebie.

„You Get Me”

„You Get Me” to kolejny tytuł, który pozwoli zrozumieć życie i punkt widzenia młodych osób. Opowiada o coraz częściej pojawiającym się problemie stalkingu. To historia o nastolatce, która chce zdobyć serce swojego wybranka. Niestety, jej miłość przybiera formę obsesji, która może zagrozić obiektowi jej uczuć. Ten film powinien obejrzeć każdy nastolatek i jego rodzic. Pozwoli poznać mechanizm coraz niebezpieczniejszego zjawiska internetowego stalkingu i wykształcić mechanizmy bronienia się przed nim.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą https://www.upc.pl/telewizja/kup-telewizje/.