Tradycja obchodzenia święta Halloween na dobre już zadomowiła się w kalendarzu świąt w Polsce. I dobrze, bo to dobry sposób na odczarowanie jesieni — dla tych, którzy z niechęcią żegnają się z latem, i kolejny powód do spędzenia czasu w sposób niestandardowy – dla tych, którzy lubią dobrze się bawić i szukają wszelkiej ku temu sposobności.

Czym jest święto Halloween?

Halloween to dobry sposób na to, aby z przymrużeniem oka spojrzeć na sprawy doczesne, a z drugiej strony oswoić strach przed wszelkimi demonami, który wielu dzieciom utrudnia codziennie zasypianie w ciemnym pokoju, poprzez przybranie na moment postaci jednego z nich. Święto Halloween przypada na 31 października. Zgodnie z tradycją dzieci w kolorowych przebraniach odwiedzają wieczorem domy i mieszkania sąsiadów proponując „układ” pod tytułem „cukierek albo psikus”. Często imprezy z okazji Halloween organizowane są w szkołach i przedszkolach. Z tej okazji dzieci przebierają się w różnego rodzaju postacie, związane z mrocznymi historiami, które zgodnie z przekazem mają za zadanie odstraszać tego dnia złe duchy.

Przerażające przebrania na święto Halloween

W święto Halloween wszyscy chcą wyglądać przerażająco. To dzień straszenia innych i bycia straszonym. Najczęściej wybieranymi przebraniami na święto Halloween są wiedźmy, wampiry, upiory czy diabły. Po ulicach tego dnia chodzą często też duchy w białych, powłóczystych prześcieradłach, wilkołaki, czy też naprawdę przerażające potwory różnej maści. Jeśli chodzi o przebranie liczy się w dużej mierze pomysłowość i odwaga. Jednak często najważniejsze jest to, aby zrobić wrażenie na innych i naprawdę, chociaż odrobinę ich nastraszyć. Do tego wystarczy czasami tylko przerażająca maska, jednak dzisiaj możliwości jest o wiele więcej.

Profesjonalny strój na Halloween

Chcąc zrobić naprawdę duże wrażenie swoim przebraniem na innych warto zdecydować się na kupno przebrania, które będzie idealnie dopasowane do roli, jaką chce się odgrywać w dniu Halloween. Uszyte z odpowiednio dobranych tkanin, dostępne w różnych rozmiarach, barwne i bardzo realistyczne stroje można nabyć za niewielką kwotę w sklepach, które specjalizują się w sprzedaży przebrań na różne okazje. Można w nich znaleźć szeroką ofertę strojów na baliki karnawałowe, różnego rodzaju imprezy tematyczne, przebrania na przedstawienia szkolne czy właśnie wyjątkowe kreacje halloweenowe.

Oryginalne stroje dla dzieci i dorosłych

W Partytino dostępne są oryginalne stroje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Można zdecydować się na pełne przebranie lub też kupić tylko elementy stroju, takie jak peleryny, rogi, maski czy inne tego typu akcesoria. Sklep oferuje szeroki wybór strojów dla dziewczynek i dla chłopców. W ofercie można znaleźć rozmiary dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wizerunki kościotrupa, trupie czaszki, pająki, czerń, czerwień i różne odcienie szarości, a do tego straszydła z głową w kształcie dyni – te akcenty dominują w ofercie i przyciągają uwagę. Oryginalny strój lub jego elementy można potem z powodzeniem wykorzystać podczas baliku karnawałowego.

Święto Halloween to przede wszystkim okazja to dobrej zabawy. Warto o tym pamiętać i mieć odpowiedni dystans do tego typu świąt. W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii czy Wielkiej Brytanii z tej okazji odbywają się wielkie parady, a niesamowite przebrania mają na sobie nie tylko dzieci, ale i dorośli. Kontrolowany strach działa na niektórych niemal terapeutycznie, a możliwość dobrej zabawy w gronie znajomych to zawsze idealny sposób na relaks i odreagowanie codziennych stresów.