Nauka świata z drukowanych książek nie dla wszystkich jest przyjemna i łatwo przyswajalna. Nierzadko też polega na ,,wykuciu na pamięć”, co nie pozwala poznać rzeczywistych mechanizmów rządzącym światem czy ciałem człowieka, a w konsekwencji łatwo zapomnieć takie informacje w dorosłym życiu. Na szczęście, w polskich szkołach coraz częściej wprowadza się na lekcjach interaktywne nauczanie przy użyciu na przykład urządzeń mobilnych. Swego rodzaju nauka poprzez zabawę pozwala na szybsze, łatwiejsze i przede wszystkim skuteczniejsze przyswajanie wiedzy. Przyjrzeliśmy się polskim sklepom internetowym w poszukiwaniu innowacyjnych gadżetów, które pomagają dzieciom i młodzieży w nauce. Zobaczcie, co znaleźliśmy!

Szybki sposób na poznanie, jak funkcjonuje ludzkie ciało

Nie każdy jest dobry z anatomii człowieka. Ludzkie ciało to bardzo skomplikowany organizm, na który składa się wiele mechanizmów. Większość z nich ukryta jest wewnątrz, więc dzieciom nie jest łatwo zrozumieć, jak rzeczywiście wyglądają i działają. Ktoś jednak wpadł na pomysł, aby zajrzeć do wnętrza ludzkiego ciała za pomocą… aplikacji na telefon! Wystarczy ubrać koszulkę Virtuali-Tee, dzięki zaawansowanej Technologii Powiększonej Rzeczywistości 3D po zeskanowaniu smartfonem zobaczymy narządy ukryte w ciele człowieka. Koszulka z aplikacją dają możliwość zbadania układu oddechowego, krążenia czy trawiennego. Pozwalają także zanurzyć się w jelicie cienkim, krwiobiegu albo w płucach. Virtuali-Tee pozwala doświadczyć wirtualnej analizy narządów w najdrobniejszych szczegółach. Co więcej, aplikacja umożliwia także mierzenie tętna i jego wizualizację na żywo. Obsługa Virtuali-Tee jest banalnie prosta. Wystarczy ściągnąć darmową aplikację na telefon, a następnie zeskanować nią niebieski t-shirt. Taka forma poznania ludzkiego ciała zainteresuje nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

Poznaj kosmos… przenosząc się w kosmos!

Zastanawiasz się, jak rozbudzić w dziecku zamiłowanie do poznawania Wszechświata? Pokaż mu gwiazdy z bliska za pomocą Domowego Planetarium. Umożliwia ono obserwację nieba zgodnie z czasem upłynięcia pół roku – do przodu i do tyłu. Domowe planetarium wyświetla blisko 60.000 gwiazd, które mogą zmieścić się teraz w Waszym mieszkaniu. Urządzenie ma bardzo dużą rozdzielczość wyświetlanego obrazu i rzuca światło dzięki silnemu oświetleniu LED o mocy 3W. Możecie nam wierzyć, że gwiazdy wyglądają niemal jak żywe! Ponadto, w zestawie znajdują się 2 płyty projekcyjne z zapisem nieba usnutego gwiazdami półkuli oraz mapy pokazujące układy gwiazd. Można również dokupić kolejne płyty ukazujące Ziemię czy też Księżyc.

Projektor jest również całkowicie obrotowy. Do całego zestawu producent dołącza dwie płyty projekcyjne, na których znajduje się zapis nieba usnutego gwiazdami na północnej półkuli. Ponadto Domowe Planetarium jest całkowicie regulowane, możesz samodzielnie ustawić kąt padania projekcji, odpowiednią ostrość i funkcję automatycznego wyłącznika, a także to, co chcesz, aby było wyświetlane wybierając daną płytę projekcyjną.

Dotknij placem Marsa, Ziemię lub Układ Słoneczny

Czytaliście bajkę Alicja w krainie czarów albo Opowieści z Narnii? W obu przypadkach główni bohaterowie znajdują miejsce, które w jednej chwili przenosi ich do zupełnie innego świata! Kto z nas jako dziecko nie marzył o tym, aby również znaleźć taki portal i odkryć nową krainę… A co, jeśli powiemy Wam, że przeniesienie się do innego wymiaru może jest jak najbardziej możliwe? Poznajcie Interaktywny Plakat z planetami lub Układem Słonecznym. Nie jest to zwykły plakat, co może wydawać się na pierwszy rzut oka. W połączeniu z aplikacją w smartfonie, może zabrać dużych i małych na wycieczkę w głąb Ziemi, Marsa, Księżyca czy na spacer po Układzie Słonecznym. Jak działa Interaktywny Plakat? Podobnie, jak w przypadku Virtuali-Tee należy pobrać bezpłatną aplikację, powiesić plakat na ścianie, zeskanować go aplikacją w smartfonie i obserwować, jak ożywa. Pozwala obejrzeć planetę z każdej strony prawie tak, jakbyś ją dotykał! To jednak nie wszystko! Twórcy zadbali o wiele ciekawostek i niespodzianek, dzięki którym dowiecie się wiele ciekawych informacji!