Dobra zabawa to nie tylko nocne kluby, dyskoteki, wyjścia ze znajomymi, kino, teatr czy koncert. Okazuje się bowiem, że nawet czas spędzony w zaciszu własnego mieszkania można spędzić na setki różnych sposobów. Nic nie stoi na przeszkodzie dobrej zabawie, filmowym seansom czy rywalizacji ze znajomymi. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia – przydać się mogą także internet, telewizor lub inne sprzęty. Czas w domu z całą pewnością nie musi być spisany na straty – jak wykorzystać go w najbardziej kreatywny i ciekawy sposób?
.
.

Nie samą technologią człowiek żyje…

W kontekście domowej rozrywki w pierwszej kolejności niemal zawsze myślimy o urządzeniach elektronicznych – dziś to one bowiem najczęściej dostarczają nam rozrywki. Nie oznacza to jednak, że nie mamy żadnych rozsądnych alternatyw. Zainteresować się możemy chociażby książkami – chyba u każdego znajdzie się chociaż kilka pozycji, po które zawsze chcieliśmy sięgnąć (zazwyczaj odkładając to na później i wskazując brak wolnego czasu jako głównego winowajce naszej opieszałości). Ciekawym rozwiązaniem mogą być także gry planszowe, które od dawna nie ograniczają się jedynie do rzucania kością i bezmyślnego przesuwania pionków po planszy. Czas spędzany w domu może okazać się także świetną okazją do realizowania swoich pasji, zainteresowań czy talentów. Odkurzyć możemy instrumenty muzyczne czy sztalugi. Bez pamięci poświęcić się można gotowaniu czy aranżacji wnętrz. Problemu nie powinny stanowić też domowe zabiegi SPA lub treningi, które z powodzeniem możemy realizować bez konieczności wychodzenia z domu. W ich przygotowaniu pomóc może internet – a przecież to zaledwie wierzchołek góry lodowej możliwości, które daje nam sieć.

… to z nią jednak bawi się jeszcze lepiej

Nie uciekniemy od tego – to telewizja, internet i telefony komórkowe są najczęściej wybieraną formą rozrywki w XXI wieku. Warto w tej wyliczance wyróżnić szczególnie sieć, która przez lata stała się poważną alternatywą dla innych mediów. Za jej pośrednictwem możemy bowiem odwiedzać portale społecznościowe, być na bieżąco z najnowszymi informacjami, mierzyć się z ludźmi z całego świata na wirtualnych polach bitwy lub oglądać seriale i filmy online. Internet nie ogranicza nas jednak do roli biernego konsumenta prezentowanych treści. Z powodzeniem sami możemy stać się twórcą i zaprezentować globalnej wiosce nasz talent (jakikolwiek on by nie był). Coraz większą popularnością cieszy się także chociażby YouTube – miejsce, w którym każdy z nas może stać się jednym z twórców (ci najlepsi są w stanie zrobić sobie z sieci źródło utrzymania). Najlepiej jest jednak samodzielnie podjąć decyzję dotyczącą spędzania wolnego czasu – być może najlepszym rozwiązaniem okaże się połączenie kilku wspomnianych wyżej propozycji. Rozrywka ma przede wszystkim dawać radość i relaks. Warto o tym pamiętać przy planowaniu codziennych aktywności.