W obecnych czasach placówki laboratoryjne spełniają jedną z najważniejszych ról w rozwoju przemysłu farmaceutycznego i medycznego. To właśnie w laboratoriach pracownicy poświęcają nie tylko czas, ale także i energię na to, by opracowywać nowe, coraz to bardziej skuteczne formuły leków lub pracują nad tym, by zidentyfikować nowe wirusy oraz bakterie. Jedocześnie trzeba sobie jasno powiedzieć, że praca ta nie byłaby możliwa gdyby nie to, że pracownicy mają dostęp do wysokiej jakości sprzętu. Warto jednak zauważyć, że sprzęty te muszą pozostawać w swojej pełnej sprawności, co jednak nie jest takie oczywiste. W drodze intensywnej eksploatacji nawet najbardziej wydajne urządzenia mogą nam odmówić posłuszeństwa. Wobec tego konieczne jest nawiązanie współpracy z odpowiednim serwisem sprzętu laboratoryjnego. Jednak po czym poznać najlepsze z nich?

Czy dany serwis sprzętu laboratoryjnego ma doświadczenie?

Okazuje się, że wraz ze wzrostem popularności placówek laboratoryjnych, pojawiło się coraz więcej firm oferujących swoje usługi w ramach serwisu i naprawy. Niemniej jednak nie każda z takich firm rzeczywiście będzie warta naszej uwagi. Najważniejsze – dla przeciętnego właściciela laboratorium – będzie bowiem to, by serwis sprzętu laboratoryjnego był doświadczony. Niektóre z nich jak np. MKTest, istnieją w tej branży już od wielu lat i doskonale wiedzą, w jaki sposób nie tylko naprawia się sprzęty laboratoryjne, ale także w jaki sposób można je poprawnie zdiagnozować. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu taki serwis będzie w stanie przeprowadzić większość napraw „od ręki”, a my sami nie będziemy musieli martwić się o to, że praca w laboratorium zostanie wstrzymana na dłuższy okres czasu.

Czy dany serwis sprzętu laboratoryjnego oferuje kompleksowe usługi?

Kolejną, niezwykle ważną kwestią przy wyborze sprzętu laboratoryjnego jest to, by zwrócić uwagę na to, jak kompleksowe usługi oferuje dany serwis sprzętu laboratoryjnego. Niektóre serwisy jak np. MKTest skupiają się nie tylko na tym, by wyczyścić podzespoły czy inne elementy składowe. Dokonają one pełnej i kompleksowej diagnozy danego urządzenia, a następnie przedstawią nam jego raport techniczny. W ten sposób będą oni mogli także dokonywać bieżących napraw i zadbają o to, by nasz sprzęt zawsze pracował z uwzględnieniem 100% swojej wydajności. Dzięki temu nie będziemy musieli już obawiać się o ewentualne niedyspozycje dygestoriów lub komór laminarnych. Warto więc dobrze zapoznać się z ofertą danego serwisu, jeszcze przed nawiązaniem współpracy.