O ile stelaż łóżka możemy kupować wedle swoich preferencji i upodobań estetycznych, o tyle materace 180×200 należy dostosować do naszych indywidualnych potrzeb. Materace różnią się twardością, wypełnieniem, a także rozmiarem. Jak wybrać produkt, który sprawdzi się w przypadku łóżka dwuosobowego? Doskonałym wyborem będą materace kieszeniowe multipocket odznaczające się dobrą sprężystością punktową.
.

W jaki sposób zbudowane są materace kieszeniowe?

To najbardziej klasyczny i uniwersalny rodzaj materaca, którego wypełnienie stanowią sprężyny odizolowane od siebie kieszonkami z tkaniny. Dzięki takiej budowie, materace 180×200 zapewniają wysoką sprężystością punktową i dostosowują się do nacisku. To dobry wybór dla dwóch osób, ponieważ w momencie, gdy jedno z partnerów obraca się na drugi bok, druga osoba nie odczuwa tego na swojej części materaca. Zgoła odrębnie działają materace bonellowe, w których sprężyny rozkładają nacisk na całą powierzchnię. Ten model sprawdza się zatem w łóżkach pojedynczych.

Jaki rozmiar materaca w sypialni małżeńskiej?

Generalnie, im więcej miejsca tym lepiej, ponieważ obie osoby mogą wówczas liczyć na dostatecznie dużo miejsca. Problemem może być jednak stosunkowo mała sypialnia, w której duże łózko zajęłoby całą dostępną przestrzeń. Materac 180×200 to duży materac, który świetnie sprawdzi się w sypialniach o średniej wielkości. Dużym zainteresowaniem cieszą się aktualnie materace termoelastyczne gwarantujące maksymalny komfort oraz dostosowanie sprężystości do nacisku i temperatury ciała. Sprawdź szeroki wybór materacy 180×200 cm https://sweetsen.pl/180×200-cm-c29

Materace 180×200 – jak dobrać odpowiednią twardość?

W sypialniach małżeńskich najczęściej stosuje się materace kieszeniowe o twardości H2. Są one idealne dla osób ważących w granicy 60-80 kg. Co zrobić w sytuacji, gdy jedna z osób mieści się w tym przedziale, podczas gdy druga waży znacznie więcej? Dostępne są specjalne materace profilowane, które po jednej stronie mogą być średnio-twarde, a po drugiej twarde. Dzięki temu, obie osoby mogą liczyć na pełny komfort pomimo dużej różnicy wagowej.