Jeżeli czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie myślisz o dołączeniu w szeregi Policji. To ciekawa praca, ale wiąże się ze znacznym wyzwaniem, które na co dzień sprawa wiele trudności i zdecydowanie nie jest to praca dla każdego. Dla zdecydowanych przygotowaliśmy kilka ważnych informacji, które pomogą przygotować się do testów do Policji.

Jak wygląda praca policjanta?

Każdy policjant, który rozpoczyna pracę w Policji zostaje przydzielony do jednej ze służb – kryminalnej, śledczej, prewencyjnej lub wspomagającej. W zależności od miejsca przydziału otrzymuje inne, ale równie ważne obowiązki jak w przypadku innych działów.

Sprawna współpraca na poziomie wszystkich działów gwarantuje skuteczne zapobieganie przestępstwom i zatrzymywanie ich sprawców. Praca policjanta jest bardzo odpowiedzialna i niesie ze sobą wiele odpowiedzialności.

Testy do Policji – krok po kroku

Egzaminy na policjanta nie należą do najłatwiejszych i nie każdy nadaje się do pracy w tym zawodzie. Tylko kilku kandydatów ze wszystkich chętnych dostanie się w szeregi Policji i będziemy chronić obywateli na ulicach swoich miast.

Testy do Policji składają się z trzech wymagających etapów – testu fizycznego, testu wiedzy ogólnej i testu psychologicznego.

1.Test Sprawności Fizycznej

Test sprawności dla policjantów to wymagające zadanie dla każdego kandydata. Służba mundurowa musi być sprawa fizycznie i umieć reagować w sytuacjach krytycznych. Czasami wymaga użycia siły czy szybkości, więc każdy funkcjonariusz powinien być na to przygotowany.

Osoby, które nie mają styczności ze sportem na co dzień, powinny solidnie przygotować się do egzaminu już na kilka miesięcy przed przystąpieniem do niego. To pozwoli na uzyskanie dobrego wyniku, który umożliwi dostanie się w szeregi Policji.

Test fizyczny trzeba ukończyć maksymalnie w 1 minutę i 41 sekund. Im krótszy czas ukończenia tym lepiej, gdyż uzyskuje się więcej punktów.

  • Test Wiedzy Ogólnej

Po wysiłku fizycznych trzeba przygotować się na ten umysłowy. Test wiedzy obejmuje 40 pytań zamkniętych, na każde z nich jest tylko jedna poprawna odpowiedź.

W zakres wiedzy potrzebnej na testy wchodzi prawo, administracja, zasady funkcjonowania Policji oraz wiele innych.

  • Testy psychologiczne do Policji

Testy psychologiczne dzielą się na trzy podstawowe etapy, czyli:

    • test na inteligencję
    • testy psychologiczne
    • rozmowę z psychologiem

Test na inteligencję zawiera kilka zadań logicznych oraz matematycznych, które pozwalają określić inteligencję kandydata i jego zdolność do rozwiązywania problemów. Z kolei testy psychologiczne sprawdzają osobowość kandydata.

Ostatnim etapem jego rozmowa podsumowujące oba etapy z psychologiem policyjnym.

  • Rozmowa kwalifikacyjna

W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej zostaniesz „przesłuchany” przez dwóch doświadczonych policjantów, którzy robili to już nie raz. Będziesz bacznie obserwowany pod kątem stresu i nerwowości w trakcie rozmowy. Zachowaj spokój i zimną krew a będzie to dla Ciebie zdecydowany atut i prawdopodobnie otrzymasz dużą ilość punktów.

Artykuł powstał na podstawie informacji pozyskanych ze strony https://odpowiedzi.com.pl/news/artykuly/jak-wygladaja-testy-do-policji-w-2019-roku