Letnia pora to czas wyjazdów, wycieczek, ale także częstych spacerów z naszymi pociechami. Wyjście z domu, szczególnie jeśli spacerujemy z wózkiem, wymaga jednak nieco przygotowania. Będąc w parku czy też na placu zabaw, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do wózka na spacer. Jakie?

Kompletujemy niezbędnik – co zabrać na spacer z dzieckiem

Co zabrać na spacer z dzieckiem? Dla komfortu maluszka, wnętrze wózka warto uzupełnić o miękką wkładkę, a także dodać jego ulubiony kocyk – odpowiednie tekstylia (jak np. śpiworek, otulacz, kocyk lub kołderka) to jednak nie wszystko. Kompletując przydatne akcesoria do wózka na spacer warto pamiętać o takich elementach, jak:

 • torba, organizer lub kosmetyczka na najważniejsze drobiazgi,
 • parasol (na wiosnę i lato),
 • folia przeciwdeszczowa (szczególnie przydatna w okresie jesienno-zimowym),
 • zabawki,
 • akcesoria higieniczne,
 • dodatkowe akcesoria do samego wózka (dostawka, adapter, tacka itp).

Najpotrzebniejsze akcesoria do wózka dostępne są w ofercie sklepu internetowego Mądra Mama. Sklep proponuje m.in. poręczne organizery do założenia na pałąk wózka, kosmetyczki, a także funkcjonalne pojemniki na chusteczki nawilżane. Tego typu pojemnik przeznaczony jest na pojedyncze opakowanie chusteczek nawilżanych (lub suchych). Szczelne zamknięcie chroni przed ich wysychaniem, a wygodny podajnik sprawia, że z łatwością sięgniesz po chusteczkę wtedy, kiedy będzie potrzeba – bez bałaganu i zawsze w pełni higienicznie.

Ochronna wkładka do wózka spacerowego

Przygotowując wózek na lato bardzo często zapomina się o zabezpieczeniu jego wnętrza. Piękne obicie siedziska bardzo szybko może przestać się tak prezentować. Aby chronić materiał przed zniszczeniem, zachlapaniem i zabrudzeniami, warto aby w naszym wyposażeniu znalazła się wkładka do wózka spacerowego.

To element, który mocujemy bezpośrednio do siedziska wózka. Specjalne wycięcia w jego strukturze umożliwiają przeciągniecie przez wkładkę pasów bezpieczeństwa, a także mocownie dodatkowych elementów, jak np. poduszkę. Dobrej jakości wkładka do wózka będzie wykonana z połączenia trwałych materiałów. Na spodniej warstwie (która ma kontakt z siedziskiem) często stosuje się grubszą tkaninę, która zapobiegnie przemieszczaniu się wkładki. Zewnętrze, obite delikatnym dla skóry dziecka materiałem nie będzie wywoływało podrażnień i pozwoli skórze swobodnie “oddychać”, nawet w czasie upałów.

Dobrze dobrana wkładka do wózka spacerowego:

 • zabezpiecza wnętrze wózka przed zabrudzeniami,
 • nadaje się do prania, dzięki czemu może być z łatwością utrzymywana w czystości,
 • za sprawą odpowiedniego wypełnienia jest wygodna,
 • zapewnia dziecku komfort termiczny (zarówno latem, jak i w chłodniejszych miesiącach),
 • jest niezastąpiona w czasie wycieczek, wyjazdów i codziennych spacerów.

Koszt wkładki do wózka jest stosunkowo niewielki, a gadżet ten pozwoli utrzymać wózek w nienagannym stanie przez dłuższy czas, co jest ważne jeśli planujemy w przyszłości sprzedać lub przekazać wózek w inne ręce.

Na spacerze z dzieckiem – organizacja to podstawa

Aby móc wygodnie przewozić i przechowywać wszystkie akcesoria do wózka, warto sięgnąć po gadżet, który pomoże je wszystkie uporządkować. Torba z przegródkami lub wygodny organizer sprawdzą się do tego celu najlepiej. Dzięki temu można uniknąć nerwowych poszukiwań chusteczek, pieluch lub smoczka, utrzymując wszystko na swoim miejscu.

Skoro mowa o drobiazgach takich jak np. ulubiony smoczek naszego maluszka – również dobrze jest zaopatrzyć się w niewielką saszetkę lub torebkę czy ewentualnie specjalne etui, w którym zawsze znajdzie on swoje miejsce. Dobierając akcesoria tekstylne zwracajmy uwagę na to, aby można było łatwo utrzymać je w czystości.

Poza dużą torbą na pieluchy, butelki, zabawki i chusteczki, dobrze mieć pod ręką mniejszy organizer, w którym zmieszczą się klucze, pieniądze oraz telefon. Dzięki temu wychodząc na przechadzkę, będzie możliwe aby zadbać zarówno o komfort dziecka, jak i własny. Niech codzienne spacery staną się oczekiwanym punktem w ciągu dnia.