Masz ochotę na ochłodę, kiedy temperatura na zewnątrz, a często też w domu przekracza 30 st. C? W takim przypadku koniecznie poszukaj skutecznych sposobów, aby chociaż odrobinę się ochłodzić. Oprócz włączenia wentylatora, zasłonięcia rolet zewnętrznych i picia dużej ilości niegazowanej wody, możesz też zjeść deser lodowy. Nie chcesz wychodzić na pełne słońce, gdy na zewnątrz jest nieprzyjemnie ciepło? W takim razie sprawdź, jak można zamówić lody bez wychodzenia z domu.

Jak zamówić lody przez Internet?

Jeśli temperatura na zewnątrz jest wysoka, a Ty potrzebujesz szybkiej ochłody, to możesz przygotować deser lodowy. Gdy akurat w Twojej zamrażalce brakuje lodów, to masz kilka opcji do wyboru. Po pierwsze możesz udać się do pobliskiego sklepu lub też postawić na internetowy supermarket w Krakowie bądź też w innym mieście. Dzięki wybraniu tej drugiej opcji możesz zakupić wybrane lody wraz z dowozem do domu w ciągu max. 20 minut.

Wystarczy, że będziesz mieć smartphone’a z dostępem do Internetu, ściągniesz aplikację i złożysz zamówienie, a następnie je opłacisz. Dzięki temu, że realizacja i dostawa zamówienia trwa naprawdę bardzo krótko, to masz pewność, że lody na pewno nie rozpuszczą się za bardzo. W przypadku ekstremalnie wysokie temperatury warto przełożyć lody do zamrażalki na kilka minut po tym, jak kurier dostarczy już zamówienie.

Co będziesz potrzebować, aby przyrządzić pyszny deser lodowy?

Pozwól sobie na odrobinę luksusu i zdecyduj się przygotować przepyszny deser lodowy. Będziesz do tego potrzebować przede wszystkim ulubionych lodów – najlepiej litrowych, aby można było je swobodnie podzielić także dla pozostałych domowników. W trakcie zamawiania lodów warto pamiętać także o dodatkach, które jeszcze bardziej podkręcą smak lodów. W trakcie upałów warto postawić na produkty takie, które mają w sobie dużo wody, bo dzięki nim skutecznie ukoisz pragnienie. Zatem koniecznie zdecyduj się zamówić razem z lodami również owoce. Wybierz truskawki, maliny, brzoskwinie, borówki czy też arbuza. Zastanów się, które owoce lubisz najbardziej i po prostu postaw na tę opcję.

Oprócz tego warto wybrać też polewę. Możesz zakupić gotową lub też przygotować ją samodzielnie. Jeśli zdecydujesz się na tę drugą opcję, to polecamy szczególnie dwa rodzaje – słony karmel i polewę z gorzkiej czekolady.

Do przygotowania polewy z gorzkiej czekolady będziesz potrzebować tabliczkę czekolady. Zagotuj wodę w garnku, a następnie włóż do niego mniejszy rondelek z tabliczką czekolady. Dzięki temu gorąca czekolada powoli rozpuści czekoladę, a do tego unikniesz ryzyka przypalenia garnka i czekolady. Dobrym rozwiązaniem będzie też użycie cukru, wody i soli, z których możesz zrobić samodzielnie przepyszny i bardzo popularny dziś słony karmel.

Przygotuj deser lodowy z ciasteczkami oreo, małymi, czekoladowymi cukiereczkami, a jeśli nie boisz się sporej ilości kalorii, to zdecyduj się też na dodanie śmietany. Wszyscy domownicy będą na pewno zachwyceni Twoim pomysłem na pyszny deser lodowy, którego wykonasz bez wychodzenia z domu.