Alergie coraz częściej zaczynają pojawiać się także u zwierząt. Dlatego producenci wprowadzili do swoich ofert specjalistyczne karmy dla psów alergików. Czym się one wyróżniają?

Jakie rodzaje alergii występują u psów?

Jedną z alergii, która dotyka psów jest alergia skórna. Objawia się ona między innymi świądem, łuszczeniem skóry czy też miejscowym wypadaniem sierści. U psów zaobserwować można wtedy drapanie, częste trzepanie uszami lub wygryzanie miejsc zmienionych chorobowo. Alergenami w tej sytuacji mogą być pyłki, roztocza, zarodniki grzybów czy też inne drobnoustroje. Drugim rodzajem alergii spotykanej u psów jest alergia pokarmowa, która wymusza podawanie specjalnej karmy dla psa. Ta dolegliwość również może objawiać się zmianami skórnymi. Jej alergenem może być praktycznie każdy pokarm, a dokładniej składnik odżywczy. Zazwyczaj jest to jednak białko, które jest głównym składnikiem wielu karm. Warto tutaj wspomnieć, że tłuszcze i węglowodany nie wywołują reakcji alergicznych, ale mogą powodować nietolerancję pokarmową. Dlatego należy uważnie sprawdzać, jaki dokładnie skład posiada dana sucha karma dla psa.

Czym wyróżnia się najlepsza sucha karma dla psów z alergią?

Najważniejszą kwestią przy wyborze najlepszej karmy dla psa alergika jest to, aby kupować tylko takie pokarmy, które pozbawione są alergenów powodujących u niego reakcje alergiczne. Trzeba tutaj koniecznie wspomnieć o tym, że alergia może być zagrożeniem dla życia psa. Dlatego karma dla psa musi być bezpieczna. W przypadku alergii skórnej należy wybierać produkty bezzbożowe. Natomiast przy alergii pokarmowej – w pokarmie nie mogą być zawarte alergeny. Najlepszym rozwiązaniem jest hipoalergiczna karma dla psów, ponieważ spełnia ona rygorystyczne standardy oraz normy i co ważne tworzona jest przez specjalistów. Można mieć więc pewność, że będzie ona bezpieczna dla zwierzaka i nie wywoła żadnych reakcji alergicznych.

Jak wybrać dobrą suchą karmę dla alergika? Polecani producenci

Karma sucha dla psa z alergią wcale nie jest ciężkim wyborem. Zwłaszcza jeśli będzie się szukało takiej, która tworzona jest przez specjalistów, takich jak na przykład fachowcy z HUSSE (https://www.husse.pl/dla-psow/karma-sucha-super-premium) którzy chętnie pomogą w odpowiednim wyborze pokarmu dla alergika. Decydując się na sprawdzaną i dobrą karmę, można być spokojnym o zdrowie swojego pupila. Sucha karma dla psa musi charakteryzować się bogatym i naturalnym składem.