Lampy podłogowe z reguły kojarzą nam się z takimi pomieszczeniami, jak salon czy gabinet. Jednak w sypialni mogą okazać się równie potrzebne i funkcjonalne, jak w innych pokojach. Zastanówmy się jednak wspólnie, jakimi cechami powinna odznaczać się lampa podłogowa, aby była idealna do Twojej sypialni.
.

Dlaczego w ogóle warto kupić lampę podłogową?

Lampy podłogowe to wyjątkowo wygodne rozwiązanie w każdym pomieszczeniu. Są bardzo lekkie i mobilne, dzięki czemu można je z łatwością przenieść tam, gdzie akurat są najbardziej potrzebne. Zajmują mało miejsca, dzięki czemu sprawdzają się nawet w mniejszych pokojach i nie przeszkadzają w poruszaniu się po nich.

Jednak co najważniejsze, idealnie doświetlają przestrzeń tam, gdzie brakuje innych źródeł światła. Mogą działać zarówno jako punktowe światło, jak i jako źródło delikatnie rozproszonego po całym pomieszczeniu blasku. Dodatkowo ich zróżnicowany wygląd pozwoli dobrać taką, która nie tylko harmonijnie wpasuje się w styl domu, ale również będzie stanowiła jego dodatkową ozdobę.

fot. materiały prasowe

Łagodne, kameralne oświetlenie w sypialni

Lampa podłogowa nigdy nie jest głównym źródłem światła. Jednak w sypialni często chcielibyśmy zbudować romantyczny nastrój z nieco przytłumionym blaskiem, który łagodnie rozchodzi się po pomieszczeniu. Właśnie w takim celu warto ją wykorzystać.

Aby jednak lampa dobrze spełniła swoje zadanie, warto wybrać taką, która ma ciepłe, delikatne światło o przyjemnej dla oka, żółtawej barwie. Dobrym pomysłem będzie także sięgnięcie po model, który został wyposażony w kilka trybów świecenia. Dzięki temu w dowolnym momencie możliwe będzie wyregulowanie natężenia i ostrości światła do dokładnie takiego poziomu, jaki jest przez Ciebie preferowany.

Jedna czy kilka żarówek?

Kolejne ważne pytanie, które możesz sobie zadać, to czy wybrać lampę z jedną, czy z kilkoma żarówkami. W sypialni dobrze może sprawdzić się szczególnie ten drugi model. Dzięki niemu będziesz mógł na przykład nakierować jedną żarówkę na czytaną przez siebie książkę, doświetlając odpowiednio kartki, a pozostałe skierujesz na pomieszczenie, co ułatwi Twojej drugiej połówce wykonywanie czynności, które ma zaplanowane.

Wyjątkowy design

Ostatnia, ale nie mniej ważna kwestia, która pomoże Ci dobrać lampę do sypialni, to jej design. Jeśli całe pomieszczenie zostało urządzone w nowoczesnym stylu, powinieneś zdecydować się na intrygujące oświetlenie o innowacyjnych kształtach, które doskonale wpasuje się w ten styl. Polecić możemy między innymi czarną lampę Atego, dostępną w sklepie Mariner Lampy. Odznacza się wyrafinowanym, niebanalnym kształtem fantazyjnie giętej nogi na solidnej, płaskiej podstawie, a także połyskującym kloszem. Będzie dodatkiem, który pięknie zaprezentuje się w stylizacjach, które mają wyróżniające je, czarne elementy. Sprawdzi się także na tle minimalistycznej, antracytowej ściany lub jako kontrast dla perłowobiałej ściany.