Polski dystrybutor monet ma w swojej ofercie unikatowe okazy wykonane z niezwykłą precyzją i dbałością o każdy detal. Wiele z nich stanowi formę uczczenia ważnych postaci lub wydarzeń w dziejach świata. Mogą one być oryginalnym prezentem dla osoby interesującej się historią.

Moneta upamiętniająca Bitwę Warszawską

Numizmat uszlachetniony dwudziestokaratowym złotem należy do limitowanej serii Skarbnicy Narodowej. Na rynku dostępnych jest bowiem jedynie 500 egzemplarzy tego typu. Moneta o wadze 0,5 kilograma stanowi piękne upamiętnienie Bitwy Warszawskiej w setną rocznicę wydarzenia. Na numizmacie umieszczono batalistyczne sceny, wśród których warto wskazać atak ułana na pojazd zaprzęgowy oraz starcie polskich żołnierzy z bolszewikami. Moneta została ponadto wzbogacona wizerunkiem ryngrafu z Matką Boską Częstochowską. Na awersie numizmatu umieszczono pięknie zdobioną podobiznę królowej Elżbiety II. Moneta posiada unikatowy numer podkreślający jej wyjątkowość. Dołączono do niej także Certyfikat Autentyczności w dwóch wersjach językowych. Moneta zapakowana jest w piękną szkatułkę kolekcjonerską.

Medal upamiętniający zbrodnię katyńską

Numizmat wykonano z czystego srebra próby 999/1000. Wyróżnia go najwyższa jakość mennicza. Każda moneta z serii posiada unikatowy numer, piękne pudełko oraz Certyfikat Autentyczności. Projekt w intrygujący sposób oddaje cierpienie towarzyszące żołnierzom zamordowanym w 1940 roku. Awers monety przedstawia Matkę Boską pochyloną nad człowiekiem zabitym strzałem w tył głowy. Cała scena została ukazana na tle prostej kapliczki otoczonej cierniowymi gałązkami. Twórca projektu starał się więc ukazać historię zamordowanych żołnierzy w symbolicznym wymiarze, odwołując się do historii Mesjasza. Na rewersie monety umieszczono orła w koronie, trzymającego tarczę amazonek. Znak ten kojarzony jest bowiem z żołnierzami Wojska Polskiego. Przestrzelona pierś ptaka stanowi natomiast nawiązanie do polskiej inteligencji zamordowanej przez oddziały ZSRR. Symboliczny wymiar projektu podkreśla chrześcijański krzyż. Stalin zakazał bowiem pochowania polskich jeńców w tradycyjnych grobach, starając się ukryć morderstwo.

Moneta upamiętniająca ważne wydarzenie historyczne to piękny prezent. Warto zatem skorzystać z oferty dostępnej na stronie https://www.skarbnicanarodowa.pl/polska-numizmatyka i wybrać okaz, który trafi w gust przyszłego solenizanta.