Każdy rodzic dziecka w wieku szkolnym musi sprostać wielu obowiązkom związanym ze skompletowaniem wyprawki szkolnej swojej pociechy. Nie jest to ani łatwe, ani szybkie zadanie, ponieważ kupienie odpowiedniego plecaka szkolnego i pasującego do niego wyposażenia oraz skompletowanie wszystkich przyborów szkolnych wymaga poświęcenia czasu i dokładnej analizy rynku. Jedną z najważniejszych decyzji jest dobór plecaka. Jaki plecak dla dziewczynki wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Ze wszystkich przedmiotów potrzebnych uczniowi, na pierwsze miejsce wysuwa się plecak szkolny, w który zapakowany zostanie ekwipunek naszej pociechy. Nierzadko w plecaku znajdziemy też strój do lekcji wychowania fizycznego, jak również – w przypadku dziewczynek – kosmetyczkę. Jak widać, ogół przedmiotów pakowanych do plecaka pokazuje, że produkt, oprócz swojej funkcjonalności powinien być również bardzo pojemny.

Wygląd to nie wszystko liczy się wnętrze

Plecaki dla dziewcząt, jak i chłopców, są zróżnicowane pod względem kolorystyki, ewentualnej grafiki, ilości komór, kieszonek oraz zakamarków. To jednak małe uczennice są najbardziej wymagające pod względem wyglądu i starannie dobierają ulubione kolory, dodatki czy nadruki. Plecak dla dziewczynki często przyciąga modnym wzornictwem nawiązującym do popularnych kreskówek, seriali czy gwiazd pop kultury będących aktualnie idolami kilku- i kilkunastolatek.

W przypadku plecaków jednokomorowych, włożenie wszystkich przedmiotów w jedno miejsce może być niewygodne podczas szukania konkretnej rzeczy. Utrudni to swobodny dostęp do szukanej rzeczy. Wielokomorowy plecak dla dziewczynki jest bardziej funkcjonalnie zaprojektowany. Posiada kieszonek i komór, które ułatwiają posegregowanie nawet dużej ilości książek, zeszytów, przyborów plastycznych i innych szkolnych drobiazgów. Taka budowa ułatwia szybkie odnalezienie potrzebnej akurat rzeczy.

Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Gdy nasze dziecko po raz pierwszy idzie do szkoły, rodzice stoją przed dylematem co wybrać: tornister czy plecak? Warto zastanowić się nad nowoczesnym i zaprojektowanym na podstawie danych medycznych plecakiem. Dzięki specjalnym usztywnieniom, ergonomicznym kształtom dopasowanym do sylwetki małego człowieka, szerokim, regulowanym szelkom i dużej funkcjonalności doskonale odegra rolę idealnej torby na książki i przybory szkolne.

Większość dzieci nie ma obaw przed szkołą, ponieważ wcześniej uczęszczały „zerówek” i są przygotowane do zajęć szkolnych. Jednak zawsze istnieje ryzyko, że nasza pociecha nagle odczuje stres przed zmianą i pójście do szkoły odbierze jako karę za wyimaginowaną winę. W takiej sytuacji, warto wybrać plecak z motywem ulubionej bajki dziecka. Modny plecak dla dziewczynki może zmotywować do rozpoczęcia roku szkolnego z uśmiechem na ustach. Na grafice mogą znaleźć się księżniczki Disneya, myszka Minnie czy bohaterki „Krainy Lodu”. Ich obecność na plecaku powinna przełamać lęk dziecka i zachęcić je do odkrywania uroków szkoły.

Jakie plecaki wybierają dziewczynki?

Większość dzieci pomimo młodego wieku ma sprecyzowane zdanie na temat swoich zainteresowań. Wybierając plecak dla dziewczynki, warto tę czynność wykonać wspólnie ze swoją pociechą. Wybór odpowiedniego plecaka dla dziewczynki może być dość prostą sprawą, pod warunkiem że przyszła uczennica uczestniczy w tych ważnych zakupach. Na rynku znajdziemy szeroki wybór plecaków w bajecznych kolorach z piękną grafiką, zdjęciami uroczych zwierząt, bohaterami kreskówek i wieloma innymi wzorami, które zachwycą każdą małą uczennicę.

Dziewczynki najczęściej wybierają plecaki w jasnych kolorach, ozdobione kwiatuszkami, serduszkami czy motylkami. Modna uczennica, oprócz wybranego modelu plecaka, chętnie dobierze do niego akcesoria zdobione tym samym motywem. Na dodatkowe elementy składają się:

  • worek na obuwie,
  • bidon,
  • śniadaniówka,
  • piórnik z wyposażeniem.

Gdzie znaleźć wysokiej jakości plecaki?

Plecaki oraz akcesoria szkolne znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i hurtowniach z artykułami dla uczniów. Warto jednak przejrzeć także oferty sklepów internetowych, które często prezentują unikalne modele plecaków, tornistrów, a także dodatkowego wyposażenia we wzorach odpowiednich dla młodszych i starszych. Funkcjonalne i ergonomiczne plecaki w wielu kolorach można znaleźć m.in. w ofercie sklepu https://nos-to.pl/kategoria-produktu/plecaki/plecaki-dla-dziewczynek/.

Oferowane artykuły cechują się nie tylko ciekawym wzornictwem, ale również wysoką jakością materiałów i wykonawstwa, oryginalnym designem, funkcjonalnością oraz przystępnymi cenami. Należy zauważyć, że sklepy internetowe często oferują gotowe zestawy szkolne składające się z plecaka lub tornistra oraz dodatkowych akcesoriów (piórnik, śniadaniówka, bidon, worek czy kosmetyczka) zdobionych w identyczne motywy. Taki zestaw dedykowany dla dziewczynki z pewnością spodoba się maluchowi wkraczającemu w nowy etap życia.