Kobiety w ciąży nadal chcą dbać o urodę i własne samopoczucie korzystając z zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Są one jednak bardziej ostrożne z obawy na ewentualne negatywne skutki dla zdrowia ich oraz dziecka. Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania niektórych z zabiegów, ale ciąża nie oznacza, że kobiety muszą rezygnować z dotychczasowych przyjemności.

Zmiany w ciele kobiety

Wiele przyszłych mam z obawy przed szkodliwymi skutkami zabiegów kosmetycznych całkowicie rezygnują z wizyt w gabinecie. Nie ma się jednak czego obawiać. Wszelkie wątpliwości można rozwiać pytając doświadczonej kosmetyczki, która doradzi najlepiej, który z zabiegów można wykonać. Dzieje się tak, ponieważ podczas ciąży ciało kobiety się zmienia, co wpływa na wykonywane w tym czasie zabiegi kosmetyczne. Udając się do gabinetu kosmetycznego, możemy swobodnie porozmawiać o wszelkich przeciwwskazaniach oraz polecanych przyszłym mamom zabiegach. W tym czasie znacznie wzrasta produkcja estrogenu, woda zatrzymuje się w organizmie oraz pojawiają się dodatkowe kilogramy. Ciąża w zależności od przypadku wiąże się z nowymi wyzwaniami dla ciała. Kobiety najczęściej skarżą się na opuchnięte i obolałe stopy oraz pojawiające się rozstępy.

Jak poprawić kondycję ciała w czasie ciąży?

Zbawienny w tym okresie okazuje się masaż. Poprawia on samopoczucie, jednocześnie usprawniając krążenie krwi i zmniejszając obrzęki. Co więcej, masaż nawilża skórę i usuwa napięcia. Wykonany na stopach zmniejsza obrzęk i koi ból. Podczas wizyty u kosmetyczki trzeba pamiętać, aby uprzedzić ją o ciąży. Specjaliści w salonach kosmetycznych w Kielcach oferują zabiegi kosmetyczne skierowane do przyszłych mam w pełni odpowiadając na ich potrzeby. Skóra kobiet w ciąży jest bardzo wrażliwa, dlatego wszelkie zmiany kosmetyków mogą być ryzykowne. Lepiej nie eksperymentować na własną rękę. Skład kosmetyków jest w tym wypadku szczególnie istotny więc tym bardziej, lepiej wtedy zasięgnąć opinii specjalistów, żeby nie wywołać uczulenia i podrażnienia skóry.

Jakich zabiegów lepiej unikać w czasie ciąży?

Skóra w ciąży jest skłonna do przebarwień, dlatego lepiej unikać w tym okresie solarium i intensywnego przebywania na słońcu. Nie wolno również doprowadzić do przegrzania organizmu. Nie zaleca się gorących kąpieli i zabiegów rozgrzewających, ponieważ w zaawansowanej ciąży mogą prowadzić nawet do wcześniejszego wywołania porodu. Kobiety planujące wykonać makijaż permanentny czy inny chemiczny zdecydowanie powinny z tym zaczekać. Wszelkie inwazyjne zabiegi polegające na wprowadzaniu substancji do ciała mogą być szkodliwe dla dziecka ze względu na przenikanie ich do krwiobiegu.

Kogo pytać o radę?

Powyżej opisane zabiegi to tylko część tego, co oferują salony kosmetyczne. Jak więc przyszła mama ma się odnaleźć w szerokiej gamie oferowanych zabiegów? Przede wszystkim powinna pytać. Już na samym początku wizyty u kosmetyczki należy powiedzieć, że jest się w ciąży. Wykwalifikowany personel będzie już doskonale wiedział, jaki zabieg może zaproponować oraz jakie przeciwwskazania wynikają ze stanu pacjentki. Istnieje wiele mitów na temat pielęgnacji urody u kobiet w ciąży, co powoduje, że przyszłe mamy obawiają się pójścia do gabinetu kosmetycznego i całkowicie rezygnują z przyjemnych zwyczajów. Warto nie bać się pytać i zasięgać opinii doświadczonych osób.

Oczekiwanie na dziecko nie wyklucza dbania o siebie i pielęgnowania ciała. Trzeba tylko zachować pewną ostrożność i wybrać takie zabiegi, które bez szkodliwych skutków mogą być wykonywane u przyszłych mam.