W dzisiejszych czasach praktycznie wszystko można załatwić przez Internet bez konieczności wychodzenia z domu. Dużą popularnością cieszy się bankowość Internetowa. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat konta bankowego przez Internet.

Czym jest konto internetowe?

Konto internetowe to nic innego jak rachunek rozliczeniowo oszczędnościowy, który można prowadzić online. Można wyróżnić dwa rodzaje tego typu kont:

  • wyłącznie internetowe – można je obsługiwać wyłącznie przez Internet,
  • tradycyjne, prowadzone również za pośrednictwem Internetu – są one oferowane przez zdecydowaną większość banków, można je obsługiwać stacjonarnie w oddziałach banku lub online.

Banki posiadają wiele intersujących ofert dedykowanych dla poszczególnych grup użytkowników. Wybierając określoną ofertę, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę opłaty związane z prowadzeniem konta, a także to czy konto zapewnia jakieś dodatkowe możliwości.

Ciekawą możliwością jest konto specjalnie dla młodzieży. Nastolatkowie mogą mieć dostęp do swoich pieniędzy, ale pod kontrolą rodziców lub prawnych opiekunów. Jest to prosty rachunek z kartą debetową. Zwykle w bankach określony jest minimalny wiek, od którego można założyć takie konto i wynosi on 13 lat.

Wiele interesujących informacji można znaleźć na portalu finansowym moneycore.

Jak otwiera się konto internetowe?

Otwarcie konta internetowego jest bardzo łatwe. Można tego dokonać na kilka sposobów. Niezależnie od wyboru rozwiązania w pierwszej kolejności trzeba wypełnić specjalny formularz, który jest dostępny w siedzibie banku, albo na jego stronie internetowej. Zwykle konieczne jest podanie w nim informacji, które są zawarte w dowodzie osobistym, a ponadto adresu zamieszkania oraz numeru telefonu czy adresu mailowego.

Po uzyskaniu danych, bank będzie musiał je zweryfikować. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest pośrednictwo kuriera. Może się on zjawić w domu klienta, kilka dni po wypełnieniu formularza. Będzie miał ze sobą umowę, którą należy przeczytać i podpisać w jego obecności. Kurier przekaże dokumenty do siedziby banku.

W tym miejscu warto wspomnieć o zupełnie innowacyjnej metodzie weryfikacji tożsamości, na którą stawiają niektóre banki, czyli o wykonaniu selfie swoim telefonem poprzez specjalną aplikację mobilną.

Chcąc założyć konto bankowe przez internet, można także umówić się na spotkanie z konsultantem, który wyjaśni wszelkie niejasności, odpowie na pytania i od razu pomoże dopełnić wszelkich formalności. Dzięki temu można uniknąć wszelkich niejasności, a także kolejek w oddziale banku.

Konto internetowe wiąże się z wieloma dogodnościami. Przede wszystkim można bardzo łatwo wykonywać przelewy praktycznie z dowolnego miejsca na ziemi. Można też kontrolować stan swoich wydatków, swobodnie robić zakupy i dużo bardziej efektownie planować rozkład swojego budżetu. W dzisiejszych czasach posiadanie konta online to absolutny standard, na który powinien się zdecydować każdy. W razie jakichkolwiek pytań, warto zapoznać się ze stroną swojego banku.