Wybór odpowiednich kredek, na początku przygody z rysowaniem, ma ogromne znaczenie. Niewłaściwie dopasowane, mogą zniechęcić początkującego rysownika do rozwijania swoich umiejętności. Na co zatem zwracać uwagę podczas ich wyboru i jakie modele okażą się najlepsze? Podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredek?

Żeby wybrać odpowiednie kredki, należy określić, co jest dla nas istotne podczas rysowania. Część osób preferuje bowiem modele o miękkim graficie, podczas gdy inne stawiają na te o nieco twardszym. Bez względu jednak na preferencje, pod kątem stopnia twardości, zawsze ważne jest, aby dopasować je w odpowiedni sposób do dłoni. Na przykład okrągłe kredki, podczas ich użytkowania, mogą wykazywać tendencje do wyślizgiwania się z rąk. Co równie istotne, po odłożeniu ich na blat biurka czy stołu, mogą z niego łatwo spać. To natomiast nierzadko prowadzi do połamania grafitu, a tym samym utrudnia pracę w przyszłości. Modele te mają jednak ogromną zaletę, a mianowicie, nawet po kilku godzinach pracy z nimi, nie powodują odcisków na dłoniach.

W sklepach z artykułami dla rysowników, dostępne są także kredki trójkątne oraz sześciokątne. W ich przypadku ryzyko wyślizgnięcia się z dłoni jest znacznie mniejsze. Jednak po wielu godzinach spędzonych nad rysunkiem, dłonie mogą być bardziej zmęczone, a nierzadko również lekko poranione.

Wybierając idealne kredki, warto wziąć również pod uwagę to, jak się ze sobą mieszają. Bezproblemowe łączenie i blendowanie kolorów, z całą pewnością będzie miało ogromne znaczenie w trakcie tworzenia kolejnych prac.

Jakie kredki będą najlepsze dla początkującego rysownika?

Na rynku dostępny jest ogromny wybór rozmaitych kredek. Różnią się one rodzajem, ilością kolorów w zestawie i oczywiście ceną. Żeby móc wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie, warto odpowiedzieć sobie w pierwszej kolejności na pytanie, do czego będą nam one służyć. Jeżeli planujemy używać ich wyłącznie do kolorowanek dla dorosłych, wówczas nie ma sensu inwestować w profesjonalne kredki artystyczne. Sprawdzą się one jednak w sytuacji, kiedy będziemy chcieli rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem portretów czy rozmaitych ilustracji.

W sklepach można znaleźć kredki ołówkowe, powstałe na bazie oleju lub woski, kredki akwarelowe i wiele innych. Jeżeli chcielibyśmy postawić na uniwersalne rozwiązanie, wówczas możemy pokusić się o zakup kolorowych ołówków akwarelowych. Duży wybór ciekawych zestawów można znaleźć tu https://szkicuj.pl/pol_m_Zestawy-kredek-artystycznych-515.html. Doskonale sprawdzą się one nie tylko w roli kredek, ale również jako farby.

Gdzie kupić odpowiednie kredki dla początkujących rysowników?

Jak wspomnieliśmy już wielokrotnie, rynek oferuje duży wybór różnorodnych kredek, a tym samym miejsc, w których można je kupić. Jedno z nich to e-sklep Szkicuj.pl, którego oferta dostępna jest tu: https://szkicuj.pl/. Duży wybór zestawów kredek sprawia, że każdy znajdzie tam idealny wariant dla siebie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu, gdyż niewątpliwie jest warta uwagi.