Jazda motocyklem to wolność, niczym nieograniczona przyjemność podążania przed siebie! Najlepiej jak nic Cię nie ogranicza – ani plan wyprawy, ani żaden bagaż. Niestety, ale czasem to niemożliwe, bo nawet jak jedziesz w nieznane musisz zabrać kilka “drobiazgów”. Nic straconego – wystarczy dobrać odpowiedni plecak. Jaki? Na co zwrócić uwagę?

Plecak motocyklowy – Twój niezastąpiony kompan w podróży

Wsiadasz na motor i jedziesz, zapominając o troskach dnia codziennego. Właściwie to nie masz planu, ale to przecież jest w tym najlepsze, aby nie planować trasy i znaleźć się w miejscu zupełnie niespodziewanym. To bez wątpienia świetny pomysł na to, by pędzić motorem przed siebie. Niemniej, czasem trzeba zabrać za sobą kilka rzeczy, w czym mogą pomóc sakwy, które jednak mają ten mankament, że jak oddalisz się od motoru, te zostaną do niego przypięte i niestety, mogą zostać skradzione. Zdecydowanie bardziej praktycznym rozwiązaniem są plecaki motocyklowe, dzięki którym w sposób wygodny i bezpieczny przewieziesz wszystko, co potrzeba. Nim jednak staniesz się jego posiadaczem, ważne byś wiedział, na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni.

Trzy bardzo ważne kwestie – oceń je przed zakupem!

Najważniejsze to zwrócić uwagę na 3 kluczowe kwestie: dopasowanie do budowy ciała, pojemność plecaka i jego wygląd. Wiadomo, że niezwykły ważny jest jego ergonomiczny kształt, aby leżał idealnie, nie uwierał i nie przeszkadzał. Równie istotne jest to, żeby był właściwie dopasowany pod względem tego, co zamierzasz w nim przewozić. Powinien też świetnie się prezentować, dlatego przed kupnem oceń jego wygląd – czy pasuje do Twojego stylu?

Budowa ciała – jak dopasować do niej plecak?

Zacznijmy od budowy ciała. Najważniejsze jest to, aby plecak motocyklowy przylegał do Twojego ciała. Każdy ma inną budowę, jest bardziej szczupły, wyższy lub niższy, dlatego też to, co pasuje jednemu, niekoniecznie będzie dobre dla innego. Weź to pod uwagę, dopasowując plecak do ułożenia Twojej sylwetki. Na początek zastanów się nad szerokością i zakresem regulacji szelek. Sprawdź, czy dodatkowe zapięcia na klatce i talii piersiowej nie będą przeszkadzały Ci w komfortowym podróżowaniu. Jeśli Twoja budowa jest dość krępa, wybierz plecak z możliwością regulacji pasa mostkowego. Zapewni to kilka dodatkowych centymetrów w okolicy klatki piersiowej. Plecaki motocyklowe Kriega bardzo łatwo dopasować do każdej sylwetki!

Ile ten plecak pomieści?

Plecak idealnie dopasowany? Świetnie leży? Aż chce się ruszać w podróż? No dobrze, ale czy wszystko jest tak, jak powinno, a mianowicie, czy zmieścisz do niego wszystko, co potrzeba? Żeby tak było, powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie: co zamierzasz w nim przewozić. Na pewno modele z dodatkowymi przegródkami są bardzo praktyczne, gdyż pozwalają na przewiezienie wiele mniejszych przedmiotów, których nie będziesz musiał szukać ich na dnie plecaka. Zobacz, jak świetnie zaprojektowane są plecaki takich marek jak Kriega i Ogio!

Czy ten plecak pasuje do Twojego stylu?

Niezwykle istotne jest też to, aby plecak motocyklowy po prostu Ci się podobał i pasował do stylu Twojej jazdy. Zależnie od Twoich preferencji i maszyny, jaką posiadasz, ciało może przybierać różne pozycje do jazdy. Niezwykle więc istotne, żeby wybrany przez Ciebie plecak doskonale z Tobą współpracował.

Wiesz już wszystko, co istotne, byś mógł wybrać plecak idealny na podróż. Czas teraz na sprawdzenie atrakcyjnych ofert!