Co jest szczególnie ważne dla sukcesu biznesów prowadzonych w internetowym świecie? Bez wątpienia jest to strona internetowa! To miejsce skupiające Twoją społeczność, czyli wszystkich Klientów. Pełni funkcję internetowego domu, gdzie odbiorcy nie tylko mogą dokonać zakupu ale także dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy i skontaktować z fachowcami w celu rozwiania swoich wątpliwości. Dlatego właśnie konieczne jest, aby strona internetowa spełniała pewne standardy, a tym samym wpływała na to, że osoby odwiedzające będą się na niej dobrze czuły. W tym celu wato poznać tajniki UX, czyli user experience! Czytaj dalej i sprawdź o czym mowa!

Intuicyjność, przejrzystość i czytelność to najważniejsze aspekty profesjonalnej strony www

Zdarzyło Ci się nieraz trafić na stronę internetową, gdzie poruszanie się po niej było dosyć męczące? Nie do końca wiedziałeś jak się po niej poruszać i znaleźć interesujące Cię rzeczy? Jest to książkowy przykład źle zaprojektowanej witryny nie spełniającej ogólnie panujących zasad UX. W obecnych czasach osoby korzystające z dobrodziejstw internetu nastawione są na szybkie znalezienie wartościowych informacji. Zresztą taka też jest idea świata online – daje multum możliwości, których pozyskanie nie wymaga żadnego wysiłku. Jakiekolwiek pojawiające się trudności skutecznie zniechęcają i wpychają w ręce konkurencji. W świecie online zasada działania stron jest bardzo prosta. Mają one być czytelne i intuicyjne nie wymagające zastanawiania się nad podejmowanymi krokami.

Mniej znaczy więcej! Kieruj się tą zasadą przy tworzeniu strony internetowej

Zgodnie z zasadami UX projektując stronę internetową należy zadbać przede wszystkim o jej przejrzystość. Dokładniej mówiąc ma być krótko, zwięźle i na temat! Zdecydowanie odradza się umieszczania jakichkolwiek zbędnych informacji, ponieważ mogą one w skuteczny sposób zakryć to co ważne. Dodatkowo pod wpływem zbyt wielu danych osoba odwiedzająca Twoją stronę może poczuć się przytłoczona. Najważniejsze kwestie takie jak np. przyciski call to action należy wyróżnić. Świetnie sprawdzą się tutaj krótkie komunikaty zaznaczone na kolorowo. A skoro o kolorach mowa to wierz nam ale one również mają znaczenie! Stonowane barwy z dodatkami fragmentów krzyczących kliknij tutaj będą doskonałym wyborem! Potrzebujesz więcej informacji o projektowaniu UX? Odwiedź stronę firmy Afterweb i sprawdź jak robią to profesjonaliści! Z ich pomocą stworzysz stronę internetową zachęcającą do zakupów!