Treści prezentowanych poradników pomogły już rozpocząć nowy etap życia setkom tysięcy ludzi: kolej na Ciebie! Poznaj książki psychologiczne, które pomogą Ci lepiej zrozumieć samego siebie i na dobre uwolnić się od problemów.

Dale Carnegie, “Jak przestać się martwić i zacząć żyć”

Choć od premiery kultowego poradnika Dale’a Carnegie minęło już ponad 70 lat, treść tej wyjątkowej książki o psychologii pozostaje aktualna bez względu na to, jak zmienia się świat. Zawarte w niej wskazówki pomogły i wciąż pomagają czytelnikom przestać zamartwiać się na zapas i skutecznie radzić sobie ze stresem. Tezy autora poparte są autentycznymi przykładami, a historie ich bohaterów potwierdzają ich prawdziwość.

Marshall B. Rosenberg, “Porozumienie bez przemocy”

Umiejętność efektywnego komunikowania się ma kluczowe znaczenie w budowie wartościowych relacji wszelkiego typu – romantycznych, przyjacielskich, rodzinnych czy zawodowych. Marshall B. Rosenberg, autor metody Porozumienia bez przemocy, proponuje nowatorskie spojrzenie na tę kwestię. Wzajemna empatia, jasne komunikowanie swoich uczuć i potrzeb oraz uważne, wolne od obwiniania i oceniania słuchanie argumentów drugiej strony umożliwiają osiągnięcie pełnej satysfakcji obu zaangażowanym w relację osobom.

Lindsay C. Gibson, “Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców”

Wiele problemów i barier mentalnych, z którymi mierzymy się jako dorośli ludzie, ma swoje korzenie w dzieciństwie. Szczególnie istotne w tym obszarze bywają zaburzone relacje z rodzicami, przerzucającymi na dziecko odpowiedzialność za funkcjonowanie rodziny. Książka psychologiczna Lindsay C. Gibson pokaże Ci, jak uwolnić się od nabytej w ten sposób traumy i budować zdrowe relacje, zachowując kontrolę nad osobistymi granicami.

Gabor Maté, “Bliskie spotkania z uzależnieniem”

Podatność na uzależnienia we współczesnym społeczeństwie jest tak powszechna, że mówi się nawet o “epidemii nałogów”. Gabor Maté, psychiatra ze specjalizacją w leczeniu uzależnień, wyjaśnia w swojej książce przyczyny eskalacji zjawiska i wskazuje drogę do wolności od nałogu. Autor prezentuje holistyczne spojrzenie na kwestię uzależnień – sprzeciwia się postrzeganiu ich jako porażek czy zjawiska patologicznego, a źródła ich występowania widzi w kombinacji indywidualnych uwarunkowań biologicznych, emocjonalnych oraz społecznych.

Mark Wolynn, “Nie zaczęło się od ciebie”

Prezentowany tytuł wyróżnia się na rynku książek psychologicznych ze względu na obecną w psychologii od niedawna tematykę dziedziczonej traumy. Autor książki – specjalista w zakresie leczenia zespołu stresu pourazowego – stawia tezę, w myśl której skłonności do problemów w sferze mentalnej mogą być zakodowane w genach na skutek traumatycznych przeżyć naszych rodziców i ich przodków. Wolynn prezentuje także praktyczne metody zakończenia cyklu przekazywania traumy i wyzbycia się obciążających przekonań.

Pełną ofertę książek psychologicznych znajdziesz na: https://tantis.pl/psychologia-socjologia-c5077