Sprawa nie wydaje się prosta, zważywszy, że taki sprzęt ma służyć latorośli, jednak wydatek poniosą kochający rodzice. O co chodzi? O wymagania. Młodzież doskonale orientuje się w atrakcjach oferowanych przez sieć internetową, pośród których akurat nauka nie zajmuje najwyższej pozycji. Bardziej chodzi o różnego rodzaju gry, do których obsługi niezbędna jest odpowiednia wydajność. Zresztą nowoczesne przeglądarki także stanowią wyzwanie dla starszego sprzętu lub tego, z niskich przedziałów cenowych. Co nam pozostaje? Jaki laptop spełni pokładane w nim nadzieje?

Nauka zdalna, jaki laptop?

Skoro ustaliliśmy już, że laptopy nie powinny być ani drogie, ani niewydolne, zastanówmy się, gdzie szukać złotego środka? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka trudna.

Wystarczy przyjrzeć się ofercie firm, które zajmują się dystrybucją laptopów poleasingowych. Co się okazuje? Za cenę- nie oszukujmy się- miernego sprzętu możemy stać się szczęśliwymi posiadaczami supermaszyny, która posłuży nie tylko do nauki, lecz zadowoli każdego domownika, bez wyjątku. Zatem na co należy zwrócić uwagę, wybierając poleasingowy laptop do nauki zdalnej?

Niezawodność

Laptop przeznaczony do zdalnej nauki powinien przede wszystkim być bezawaryjny. W końcu na tym opiera się stała obecność dziecka na zajęciach. Na szczęście wyposażenie oferowane przez dystrybutorów sprzętu poleasingowego ma gwarancję, a co za tym idzie zapewniony serwis.

Łączność

Laptopy poleasingowe z natury rzeczy funkcjonowały w sieci. Nad ich zakupem czuwali specjaliści, a to oznacza, iż porty COM i karty sieciowe w takim sprzęcie spełniają najwyższe standardy. Innymi słowy, laptop poleasingowy z całą pewnością wykorzysta maksimum możliwości domowego łącza internetowego, zapewniając stały i wysokiej jakości kontakt z wykładowcą.

Wydajność

Wspomnieliśmy już o wymagających przeglądarkach, które są wręcz przesycone dziesiątkami dodatków i uzupełnień. Sprawę komplikuje nieco fakt, iż internetowe systemy nauczania funkcjonują jedynie w oparciu o najnowsze wersje aplikacji sieciowych barwnych, przebogatych i niestety pochłaniających zasoby operacyjne laptopa w zastraszającym tempie.

Należałoby zatem rozważyć przykładową konfigurację zawierającą Procesor i7i kartę Iris Xe pozwalającą na tworzenie szybkich prezentacji. Pamięć RAM co najmniej 8 GB plus dysk 1 TB.

Czy taki sprzęt kupimy w sklepie, za powiedzmy dwa tysiące złotych? Nie ma szans, należałoby tę kwotę pomnożyć jeszcze przez trzy.

Czy taki laptop jest dostępny w ofercie poleasingowej za dwa tysiące złotych? Przy odrobinie wytrwałości da się znaleźć, trzeba jedynie się pospieszyć, bo długo nie będzie leżał na półce.

Innymi słowy, inwestycja może okazać się doskonałym sposobem na nabycie profesjonalnego sprzętu do pracy za niewielką cenę.