Mimo że posiadasz w swojej sypialni dobrej jakości materac, coraz częściej wstajesz rano obolały i niewyspany? A może budzi cię trzeszczenie podłoża, chociaż stelaż i łóżko są w nienagannym stanie? Jak każda codziennie eksploatowana rzecz, nawet najlepszy materac w końcu się zużywa, a Ty stajesz przed koniecznością wymiany go na nowy model. Jakie sygnały świadczą o niesprawnym materacu i gdzie w okolicy kupić nowy, który sprosta wszystkim naszym oczekiwaniom?
.

Statystycznie na jednym materacu sypialnianym śpimy siedem lat – i choć wydaje się, że to długo, wiele osób nie wymienia go nawet po tym czasie, mimo że zniekształcenia czy zabrudzenia czynią go praktycznie bezużytecznym w kwestii zdrowego snu. Warto sobie uświadomić, że spanie na zniszczonym materacu to nie tylko kwestia komfortu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa kręgosłupa oraz podstawowej higieny. Nie wolno zwlekać z decyzją do ostatniej chwili, bo każda kolejna noc na nieodpowiednim podłożu naraża nas na bóle mięśniowe, kłopoty z krążeniem czy ryzyko alergii. Kiedy zatem rozważyć wymianę materaca? Jest kilka czynników, które powinny nas zaalarmować od razu, a także kilka sytuacji, które powinny nas skłonić do przemyślenia nowego zakupu.

Jakie są wskazania do wymiany materaca na nowy?

Podstawowym powodem wymiany materaca powinno być oczywiście jego zużycie. Jeśli coraz częściej mamy wrażenie, że nie spełnia on swojej funkcji tak, jak powinien, zwróćmy uwagę na następujące oznaki eksploatacji:

  • odkształcenia, wystające sprężyny, trwałe zagłębienia, które wyraźnie uciskają ciało podczas snu;
  • przetarcia powierzchni i trwałe zabrudzenia, których nie możemy usunąć;
  • charakterystyczne wgłębienie na środku materaca, które sprawia, że kręgosłup układa się nienaturalnie i boli po wypoczynku;
  • nieprzyjemny, nieświeży zapach, nawet po wietrzeniu materaca czy wypraniu pokrowca.

Dodatkowymi czynnikami, które powinny być impulsem do zakupu nowego materaca, są istotne zmiany w naszych preferencjach. Mogą to być nowe wymagania zdrowotne, związane na przykład z przeciążeniami kręgosłupa czy chorobami układu krążenia, albo też znacząca zmiana masy ciała. Czasem decyzja o wymienieniu materaca podyktowana jest nową sytuacją życiową – kiedy np. zaczynamy dzielić łóżko z nowym partnerem, okazuje się, że dotychczasowe podłoże nie sprawdza się w przypadku pary, zwłaszcza jeśli osoby różnią się znacząco wzrostem czy wagą.

Gdzie znaleźć najlepszy materac w Tychach i okolicach?

Jeśli już zdecydujemy się na zmianę dotychczasowego materaca, warto wiedzieć, gdzie szukać następcy, który posłuży nam niezawodnie przez kolejne lata. Najwyższej jakości materace na Materacetychy.eu to produkty oferowane przez renomowaną markę Hilding, która specjalizuje się w profesjonalnych modelach materacy wysokoelastycznych, prozdrowotnych i hipoalergicznych. Na stronie znajdziemy opisy sztandarowych modeli oraz – co bardzo ważne i pomocne – bazę sklepów w Tychach, w których wybrany produkt możemy obejrzeć i wypróbować „na żywo”. Z analogicznego rozwiązania korzystają mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego: prezentowane materace na Materacegorzow.pl są dostępne w okolicznych sklepach, co sprawia, że wymiana sypialnianej bazy nie wymaga już uciążliwych i długotrwałych poszukiwań.