Urządzenie pokoju dla nastolatka, którego gusta zmieniają się z minuty na minutę, może nie jest łatwe, ale z pewnością jest niebywale satysfakcjonujące. Dowiedz się, jak to zrobić!

Na co zwrócić uwagę, urządzając pokój nastolatka?

Nie lada wyczynem jest dopasowanie wszystkich mebli i akcesoriów nie tylko do siebie nawzajem, ale przede wszystkim do szybko zmieniających się – niczym w kalejdoskopie – upodobań naszych dojrzewających pociech. W związku z tym należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim, wybór mebli może być nieco uciążliwy, ale warto poświęcić na tę czynność nieco czasu, ponieważ muszą one spełniać kilka warunków. Po pierwsze, powinny doskonale się prezentować w połączeniu z innymi dodatkami – wszystko musi tworzyć harmonijną całość, aby przebywanie w pokoju było dla nastolatka przyjemnością. Po drugie, meble muszą nie tylko być estetyczne, ale również funkcjonalne. Wyposażenie pokoju powinno stworzyć dogodne miejsce do nauki, rozwijania zainteresowań, wygodnego wypoczynku. Po trzecie, nie warto umieszczać zbyt dużo elementów wyposażenia, aby nie zagracać pokoju. Jednak w każdym powinny znaleźć się takie meble jak łóżko, biurko z wygodnym krzesłem, komoda, szafka nocna, a także pakowna szafa. Dobrym rozwiązaniem są także wszelkie metalowe nakładki, które można umieścić na drzwiach czy innym elementach pomieszczenia, dzięki czemu zyskuje się dodatkowe miejsce na przedmioty.

Meble skrojone pod gusta nastolatków

Każdy nastolatek odznacza się innymi preferencjami odnośnie wyglądu swojego wymarzonego pokoju. Warto więc pozwolić mu na samodzielny wybór wyposażenia jego przestrzeni, aby czuł się tam komfortowo i przytulnie. To przecież jego azyl i miejsce, do którego będzie chciał zapraszać przyjaciół. Poprzez wyposażenie pokoju można wyrażać siebie. Na szczęście producenci w swoich ofertach posiadają niezwykle obszerny asortyment mebli, w związku z czym każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Młodzieżowe meble do pokoju powinny charakteryzować się nowoczesnym wyglądem oraz funkcjonalnością, która będzie przyciągać młodych użytkowników. Powinny być także ponadczasowe i uniwersalne, aby przez wzgląd na zmieniający się gust młodego człowieka nie było potrzeby wymiany wyposażenia co kilka lat, a może nawet miesięcy.

Jaką kolorystykę preferuje nowoczesna młodzież?

Pokój nastolatka najczęściej nie jest miejscem przesadnie obfitującym w różnorakie kolory. Współczesna młodzież stawia na stonowaną kolorystykę, połączoną z charakterystycznymi elementami, które ożywiają tę monotonię. Dlatego warto postawić na gotowe komplety mebli. Jeżeli posiadają przewodni motyw w postaci wzoru lub kolorowego detalu, na pewno poszczególne części zestawu będą tworzyły estetyczną i schludną całość. Taka kompozycja przyczyni się do tego, że każdy pokój będzie wyglądał niebanalnie. Oczywiście są także pakiety, które charakteryzują się jednolitym kolorem. W modzie zawsze będą odcienie pastelowe lub klasycznej bieli. Są to opcje ponadczasowe.

Dlaczego warto wybrać solidne meble?

Niezależnie od wyrobu elementów wyposażenia pokoju nastolatka, a także kolorystyki czy innych zmiennych, warto zainwestować w wytrzymałe meble. To tak naprawdę inwestycja na lata. W XXI wieku stawia się na recykling, DIY i wszelkie zabiegi, które mają uchronić planetę przed totalnym zaśmieceniem. Mając do dyspozycji solidną postawę, można ją wykorzystać na wiele sposobów. Od sprzedaży, poprzez przekazanie młodszym pokoleniom, kończąc na całkowitej metamorfozie. Niskim kosztem można łatwo stworzyć nowy komplet umeblowania. Jak zostało wspomniane wcześniej, gust młodych ludzi zmienia się bardzo szybko. Aby pobudzić ich kreatywność i nauczyć cennych umiejętności renowacyjno-remontowych, dobrze zaangażować ich w zmianę wizerunku wyposażenia pokoju. Możliwości jest wiele – zmiana koloru, zastosowanie okleiny. Jeżeli ktoś wykazuje talent plastyczny, niesztampowym rozwiązaniem będzie namalowanie własnych obrazów czy grafik na frontach mebli. Dzięki temu staną się naprawdę oryginalne i podkreślą indywidualność pokoju nastolatka.